Moda Nedir

Moda Nedir

Sosyal Medyada Paylaşın

Her bayan kendi imkanları ölçüsünde modayı takip eder. Yalnız bazen bu takip her moda olanı giyme, takıp takıştırma gibi zararlı bir alışkanlığa dönüşebilir. İşte o saatten sonra moda şıklığın değil rüküşlüğün bir göstergesi olur. Moda nedir diye sorsak herkes çok farklı cevaplar verecektir çünkü hepimizin moda anlayışı birbirinden farklıdır.

Moda Nedir

Moda o sezonun favori giysi, saç stili, takı ve aksesuarları gibi görsel anlamdaki geniş bir yelpazeyi kapsar. Ne yazık ki hala çoğumuz modayı sadece giyimle sınırlı bir kavram olarak algılamaya devam ediyoruz. Hal böyle olunca da ortaya pek hoş manzaralar çıktığını söyleyemeyiz. Moda dediğimizde sadece giyim trendlerini uygular ve geri kalan ayrıntıları es geçersek ne kadar şık görünsek de modern olamayız. Çünkü moda sadece giyimden ibaret değildir. Saçınızla, makyajınızla, çanta, ayakkabı vs. aksesuarlarınızda da yenilikleri takip etmelisiniz.

Moda dediğimizde o senenin favori olan tüm giysilerini alıp dolabınıza koymak aklınıza gelmesin. Günümüzde çoğu bayan bu yanlışı yaptığı için giysi dolabında alıp da giymediği kıyafetler, bütçedeki gereksiz harcamalar hanesinde geniş bir yer kaplıyor. Asıl yapılması gereken sezonun trend ürünlerinden kendi tarzınıza uygun olanlarını alıp, kullanmaktır. Kendinize ait bir stiliniz mutlaka olmalı ve kendi farkınızı ortaya koyabilmeli, bu tarz benim diyen bir duruş sergileyebilmelisiniz.

En kaliteli giysiyi de giyseniz, saçlarınızda en son modelleri de uygulasanız kendinize ait bir tarzınız yoksa istediğiniz etkiyi tam olarak sağlayamazsınız. Moda anlayışına göre tarz herkesin kendi vücut ölçülerine uyanı, kendine yakıştırarak giyebilmesidir. Her kadının ergenlik çağından itibaren mutlaka kendine ait bir tarzı olmalıdır.

Modayı takip eden bir kadın o senenin modern çizgilerini kendi tarzıyla harmanlayarak kullanmalıdır. Ülkemizdeki en şık giyinen kadınlara baktığınızda, her birinin kendine ait bir tarzı olduğunu ve bu sayede moda ikonu haline geldiklerini rahatlıkla görebilirsiniz. Televizyon ekranlarında görüp de hayran olduğunuz o kadınların sizden hiçbir fazlası yok buna emin olabilirsiniz. Onların her giydiğininin olay olmasının nedeni giysilerinin kaliteli markalar olmasından değil, bu kadınların kendilerine ait bir tarzları olmasından ileri gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir