Modern Banyo Dekorasyonu

Modern Banyo Dekorasyonu

Sosyal Medyada Paylaşın

Banyolar evimizde sadece temizlenmek değil yorgunluk ve stres de atmak için kullandığımız mekanlardır. Zevksiz döşenmiş ve dağınık bir banyo ise insanın stresini almak bir yana tam tersine daha çok strese sokabilir. Bizim size bu konudaki tavsiyemiz, evinizin diğer odalarına gösterdiğiniz özeni banyonuza da göstermeniz ve modern banyo dekorasyonu yaparak bu mekanı da güzelleştirmeniz.

Modern Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Banyo dekorasyonu bütçenize çok fazla külfet olmaz çünkü modern banyo dekorasyonunda ana prensip az ve şık dekor malzemesi kullanmaktır. İşe ilk olarak banyodaki gereksiz ve fazlalık eşyaları kaldırmakla başlıyoruz. Kullanmadığınız tüm havluları, eski şampuan vb. ürünlerin hepsini güzelce toparlıyoruz. Banyomuzu bu fazlalıklardan arındırdıktan sonra epey bir yer açıldığını görebiliriz. Şimdi ilk işimiz banyomuzda bornoz ve havluları muhafaza edecek bir dolap veya raf ayarlamak olmalı. Banyonuz geniş ise çok büyük olmayan güzel bir banyo dolabı alarak havlu ve bornozlarınızı buna yerleştirerek ortalıkta yayıntı olmasını engelleyebilirsiniz. Eğer banyo duvarlarınız raf takmaya elverişli ise mutlaka son dönemde yaygın olarak kullanılan şık ve zarif raflardan kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Duvara monte edilen bu özel raflar banyoda fazla yer kaplamadığı için dar banyo dekorasyonu için çok avantajlı olmaktadır. Bu raflara havlularınızı değişik şekillerde yerleştirerek banyonuzun dekorunda harikalar yaratabilirsiniz.

Banyo dekorasyonunun olmazsa olmazı klozet takımını da unutmamak lazım. Canlı renklere ve modern desenlere sahip yeni bir klozet takımı edinerek banyonuzu adeta yeniden yapılandırabilirsiniz. Kırmızıya çalan bordo ve fıstık yeşili tonlarındaki renklerde klozet takımı kullanarak mekana ferahlık ve farklı bir enerji katabilirsiniz.

Banyonuzda duş perdesi kullanmıyorsanız mutlaka bir tane edinmelisiniz. Duş perdesi banyo için en etkili dekor ürünlerinden birisidir. Aynı zamanda banyo yaparken suyun etrafa sıçramasına da engel olması bakımından da avantaj sağlar.

Banyo dekorunu yenilerken duvarların rengini de değiştirmeyi de ihmal etmeyin. Bugüne kadar duvarınızda kullanmaya cesaret edemediğiniz herhangi bir rengi kullanarak köklü bir değişiklik yapın. Eğer banyonuz çok küçükse bu rengin çok koyu tonlarda olmaması isabetli bir karar olacaktır.

Banyo için dekor ürünü denince ilk akla gelen ayrıntılardan birisi de aynalardır. Aynanızı yenileyin, modern bir dekor aynası alarak banyonuzda kullanmayı deneyin ve ortaya çıkan harika değişimi kendi gözlerinizle görün. Ayna demişken sıvı sabun, diş fırçası vb. malzemeleri yerleştirmek için kullanılan banyo setlerinden de mutlaka edinin. Şeffaf ve çiçek desenli modelleri banyolarda bahar havası estirmekte çok etkili olmakta.

Banyo dekorasyonu hayallerinizin sınırlarını istediğiniz kadar zorlayabileceğiniz kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Biz yazımızda sizlere bu konuda bir kaç banyo dekorasyon önerisi sunduk. Fikir vermesi bizden, bu fikirleri kendi zevkinizle harmanlayarak kullanması sizden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir