Modern Şal Bağlama Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Modern şal bağlama modelleri son dönemlerde özellikle genç tesettürlü bayanlar arasında oldukça popülerdir. Baş örtüsü olarak kullanılan eşarp ve türbandan sonra son yıllarda birçok bayan şal adı verilen baş örtülerinden kullanmaktadır. Şal şık görünümü ve rahat kullanımı nedeni ile her yaştan bayanın öncelikli tercihleri arasındadır. Şalların boyutuna ve desenine göre farklı bağlama şekilleri bulunmaktadır. Günlük kullanım için çoğunlukla klasik şal bağlama yöntemleri tercih edilse de özel günlerde şık görünümlü şallara modern bağlama teknikleri uygulanmaktadır. Bu yazımızda sizlerle en popüler modern şal bağlama tekniklerinden bazılarını paylaşıyoruz. Siz de özel gün ve gecelerde şalınızı daha dikkat çekici bir şekilde bağlamak isterseniz aşağıdaki resimli anlatımlardan faydalanabilirsiniz.

Modern Şal Bağlama Modelleri Nelerdir?

Püsküllü Şal Nasıl Bağlanır?

Uçları püsküllü ve uzun şallar son dönemlerde tesettür modasında hala zirvede. Bu şalların en kolay şekilde bağlanması için ilk olarak şalı tam ortalayarak başınıza getirin. Sonra şalın uçlarından birini alnınızın üzerinden, diğer tarafa geçirin. Tam yan tarafta sıkı bir düğüm atın. Bu şekilde şalın kaymasını da önlemiş olursunuz. Sonrasında istediğiniz kadar düğüm atarak şalın ucunu arka tarafa getirin ve içeri doğru iğne ile tutturun. Bu yöntem ince şallar için çok uygundur. Kalın kumaştan tasarlanan şallarda düğümler büyük duracağı için hoş bir görünüm oluşmayacaktır.

İpekli Şal Nasıl Bağlanır?

İpekli şalları en pratik şekilde bağlamak için ilk önce başınıza bir bone geçirin ve ardından şalı ortalayarak başınıza yerleştirin. Sonrasında sol taraftaki ucunu tam boynunuzun altından sağa doğru getirin. Diğer ucun altından geçirin ve arkadan başınıza dolayarak başladığınız yere gelin. Burayı bir iğne ile tutturduktan sonra diğer ucunu da dökümlü olarak dolayın. Düz ipekli şallarla yapılan bu tarz bir bağlama kıyafetinizin şıklığını tamamlayacak önemli bir detaydır.

Kolay Şal Nasıl Bağlanır?

Son dönemlerde kullanılan en popüler modern şal bağlama tekniklerinden birisinden de kısaca bahsetmek istiyoruz. Bu teknik için saçlarınızı güzelce topladıktan sonra başınıza bir bone geçirin. Şalı başınızın üzerine ortalayarak yerleştirin. Sonrasında iki ucundan tutun ve boynunuza dolayarak arkaya doğru getirin. Bunu yaparken şalın uçları boynunuza önden dolanmalı ve biraz gevşek bırakılmalıdır. Son olarak şalın rengine uygun ince bir saç aksesuarını başınızın üzerinden takın. Hepsi bu kadar. Bu yöntem ile şalınızı şık bir şekilde bağlayabilir ve taktığınız saç aksesuarı sayesinde kayma riski olmadan rahat hareket edebilirsiniz.

Uzun Şal Nasıl Bağlanır?

Uzun şal modelleri ile modern şal bağlama teknikerini uygulamak oldukça kolaydır. Başınıza uygun bir bone taktıktan sonra şalın bir tarafını kısa tutun ve şalın diğer ucu uzun kalsın. Daha sonra uzun tarafı hafifçe içe doğru kıvırın ve ucundan tutarak boynunuzun üzerinden geçirin. Bu şekilde en uca kadar sarın ve sonradan açılmaması için iğne ile güzelce tutturun.

Modern şal bağlama teknikleri konusunda karar verirken tercih ettiğiniz modelin şalınıza uygun bir tasarım olması önemlidir. Bunun dışında yüz şekliniz ve kıyafetinizle uyumlu olmasına da dikkat ederseniz daha modern ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız modern şal bağlama yöntemlerini biraz değiştirerek ortaya farklı tasarımlar da çıkarmanız mümkün. Modern şal bağlama modellerinden bazılarında alttaki bone biraz açıkta kalabilmektedir. Böyle bir durumda bone tercihinizi daha dikkatli yapmanız gerektiğini unutmayın. Hangi yöntemi uygularsanız uygulayın bone ve şalın kaymayacak kumaştan olması ve iğne ile dikkatli bir şekilde gerekli yerlerden tutturulması da son derece önemlidir. Bilgilerin ardından şimdi sizleri modern şal bağlama teknikleri ile baş başa bırakıyoruz.

Abiye Şal Bağlama Modeli
Abiye Şal Bağlama Modeli
Dolamalı Şal Bağlama Tekniği
Dolamalı Şal Bağlama Tekniği
Dökümlü Şal Bağlama Modeli
Dökümlü Şal Bağlama Modeli
Dökümlü Şal Bağlama Tekniği
Dökümlü Şal Bağlama Tekniği
Genç Şal Bağlama Modeli
Genç Şal Bağlama Modeli
Genç Şal Bağlama Tekniği
Genç Şal Bağlama Tekniği
Günlük Şal Bağlama Modeli
Günlük Şal Bağlama Modeli
Günlük Şal Bağlama Tekniği
Günlük Şal Bağlama Tekniği
İki Renkli Şal Nasıl Bağlanır
İki Renkli Şal Nasıl Bağlanır
Klasik Şal Bağlama Modeli
Klasik Şal Bağlama Modeli
Pratik Şal Bağlama Tekniği
Pratik Şal Bağlama Tekniği
Şal BağlamaModeli
Şal BağlamaModeli
Şal Bağlama Tekniği
Şal Bağlama Tekniği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir