Mor Saç Modelleri

Mor Saç Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Kızıl saç, gri saç derken son dönemlerde özellikle genç kızlar arasında mor saç trendi hızla yükseliyor. Düşünce olarak pek hoş gelmese de bazı bayanlara çok yakıştığını da inkar edemeyiz. 2018 saç modasını incelerken gözümüze takılan ve dikkatimizi çeken bu trendi, sizlerle paylaşmak istedik. Eğer mor saç denemek isteyenler varsa resimlere bakarak mor saçın kendilerine uygun olup olmayacağına karar verebilirler. Şimdi sizlerle 2018 saç modasının en özel mor saç modelleri hakkında bilgileri ve resimleri paylaşıyoruz.

Mor Saç Modelleri

Düz ve katlı kesilmiş saçlarda mor renk, gayet hoş görünüyor. Duru bir güzelliği olan bayanlar bu saç modelini deneyebilirler. Ayrıca bu saç modelinin çok kolay şekillendirilme gibi bir avantajı olduğunu da göz ardı etmemek gerek. Günlük kullanım için olmasa da özel bir davette ilginç görünmek isteyen bayanlar da bu tarzı deneyebilirler.

Siyah saçların aralarına attırılmış mor renkler saçlara daha canlı ve parlak bir görünüm kazandırmış. Dalgalı saçlarla bir arada kullanıldığında bayanlara daha seksi ve çekici bir görünüm kazandıracak olan bu saç modeli, çok iddialı olmadığı için rahatlıkla denenebilir. Ayrıca değişik saç modelleri denemeyi sevenler için mor saç trendi ve gri saç trendinin karışımı ile elde edilen modelleri önerebiliriz.

Mor saç modelleri her saç boyutuna uygun şekilde kullanılabilir. Kısa saç modellerinde özellikle koyu renklerin arasına atılan mor renkler saçların hem daha uzun görünmesini sağlayacak hem de daha havalı bir model ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

Mor saç rengi, özellikle beyaz tenli bayanlarda çok daha hoş ve fantastik bir hava yaratacaktır. Tamamen olmasa bile saçların belirli bir kısmında mor rengi kullanan beyaz tenli bayanlar daha masum ve saf bir görünüm de elde edebilir.

Mor saç kullanmak ilk etapta biraz cesaret ister… Eğer daha önce bu tür bir renk kullanmadıysanız ilk olarak saçlarınızın ucuna mor ombre yaptırarak başlamanızı tavsiye ederiz. Saç uçlarındaki mor renkten memnun kalırsanız, saç aralarınıza da mor eklemeler yaparak devam edebilirsiniz. Bu uygulamadan da memnun kalıp ten renginiz ve kendi tarzınız ile saç renginizi uyumlu görürseniz, saçlarınızın tamamında da mor rengi uygulayabilirsiniz.

Mor renk, düz saçlarda kendini daha fazla belli eder. Düz, uzanan mor saçlar, ipeksi bir görünüm yaratır. Dalgalı saçlarda ise ombre uygulaması ile saçlara hareket verilebilir. Bu ombre saç aralarına yapılabileceği gibi saç uçlarına da yapılabilir.

Düz saçlarda mor renk ipeksi bir hava yaratmış görünüyor. Önceki yazılarımızda da belirtiğimiz gibi düz saçlara her renk yakışıyor, tabi cilt renginize uyması koşulu ile. Saçlarınızı mora boyatırsanız, mutlaka bu örgülü modeli denemenizi tavsiye ediyoruz.

Mor saç rengi, klasik renkler ile birlikte kullanılabildiği gibi sıra dışı diğer saç renkleri ile birlikte de kullanılabilir. Mor rengi tek başına kullanmanın ya da başka kullanılacak olan renklerin tonlarının seçimine siz kendiniz karar verebilir, tarzınıza en uygun saç modeli ve renklerini belirleyerek kullanabilirsiniz. Sizlere örnek olması açısından şimdi, mor saç modelleri ile ilgili görselleri paylaşıyoruz.

Hint Kınası ile Saç Boyamak * Tıklayınız

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir