Mükemmel Sevgili

Mükemmel Sevgili

Sosyal Medyada Paylaşın

Mükemmel sevgili, herkesin hayalini kurduğu özelliklere sahip sevgilidir. Hani şöyle gözümüze de gönlümüze de hitap edebilen ve her istediğimiz özelliğe sahip olan olan bir sevgili. Dışa vuramasak da hayalimizde hep o mükemmel sevgiliyi yaşatırız. Hayal kurmak iyi güzel de, hayatın gerçekleri öyle hayallerimizdeki gibi tozpembe değil.

Kimse boşuna mükemmel kadın ya da erkeği beklemesin, çünkü mükemmel sevgili diye bir şey yoktur. Mükemmel sevgili yoktur fakat mükemmel uyum ve sonrasında yaşanan mükemmel ilişkiler vardır. Hiç kimse kusursuz değildir, bu yüzden de karşımızdaki insandan kusursuz olmasını bekleyemeyiz çünkü biz de kusursuz değiliz. Karşımızdaki insanı olduğu gibi kabullenmeli ve onu eksikleriyle, kusurlarıyla beraber sevmeliyiz. Onu olduğu gibi kabullendiğimizde hayal kırıklığı yaşamayız.

İlişkilerde uyumun kaynağı, çiftlerin birbirini olduğu gibi kabullenmesi ve değiştirmeye çalışmamasıdır. Sevgililer birbirinin kişiliğine saygı duymalı, onun da kendine has duygu ve düşünceleri olabileceğini kabullenmelidir. İki farklı kişiliğin ortak bir hayatta birleştiğini kabullenen ve bu gerçeğe göre yaşayan çiftler, mükemmel uyumu yakalayıp mutlu bir beraberlik yürütebilirler.

Mükemmel sevgili bekleyişine son verip, mükemmel ilişki için çaba göstermek kendi mutluluğumuz için yapabileceğimiz en güzel yatırımdır. Mutlu bir hayat için mükemmeliyeti aramaktan çok mükemmel olmak önemlidir. Mükemmel erkek ya da mükemmel kadın olmak için kendinizde olan eksikleri belirleyip işe ilk olarak bu eksiklerden başlamanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir