Mutfak Dolabı Nasıl Yerleştirilir

Mutfak Dolabı Nasıl Yerleştirilir

Sosyal Medyada Paylaşın

Mutfak dolabı nasıl yerleştirilir sorusunun cevabını bilmek bu mekanın daha güzel ve düzenli görünmesine yardımcı olur. Mutfak dekorasyonunda güzel bir görüntü kadar hijyenik ve tertipli bir alan oluşturulması da önemlidir. Mutfağınız ister dar ister geniş olsun mutlaka dolabı düzenli bir şekilde yerleştirmelisiniz. Bu dolabın uygun şekilde yerleştirilmesi mutfak araç ve gereçlerinizin güvenli muhafaza edilmesi, mutfağın dağınık görünümünün önlenmesi ve yemek masasını kuracağınız zaman işinizin kolaylaşmasını sağlar. Bayanlara bu konuda yardımcı olabilmek için, mutfak dolabı yerleştirmenin püf noktalarını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Mutfak Dolabı Nasıl Yerleştirilir

  • Mutfakta aradığınız şeye kolay ulaşmanız önemlidir. Bu nedenle mutfak dolabını düzenlerken, sık kullandığınız eşyaları hesaba katarak uygun bir düzenleme yapmalısınız.
  • Tencere ve tava gibi ağır olan mutfak araçlarını alt gözlere koyarsanız, hem bunların ağırlık yapmasını önleyebilir hem de lazım olduklarında daha kolay ulaşabilirsiniz.
  • Çoğumuz günlük ve misafirler için ayrı tabaklar kullanırız. Böyle bir durumda günlük tabaklarınızı daha aşağıki gözlere, misafirler için olan tabakları ise daha geriye yerleştirebilirsiniz.
  • Bardakları yerleştirirken de bunlardan en çok kullandığınız çay ve su bardaklarını aynı göze yerleştirebilirsiniz. Bunlardan da günlük kullandıklarınızı daha kolay ulaşabileceğiniz şekilde ön taraflara yerleştirebilirsiniz.
  • Mutfak çekmeceleri nasıl yerleştirilir sorusunun cevabı, mutfak dolabının düzeni açısından çok önemlidir. Mutfak çekmecelerine kaşık, çatal ve bıçak yerleştirirken bazı hususlara özen gösterirseniz işiniz epey kolaylaşır. Eğer çekmece tek gözden oluşuyorsa bazı aparatlar kullanarak çatal, kaşık ve bıçak için ayrı bölmeler oluşturun ve bunları güzelce yerleştirin. Her gün kullandığınız çatal, kaşık, bıçak ve çay kaşığını daha öne koymanız bunları alacağınız zaman işinizi kolaylaştırır.
  • Yemek yaparken lazım olan kepçe, maşa ve tahta kaşığı mutfak çekmecesinde daha ön tarafa koyun. Daha az ihtiyaç duyduğunuz rende, havan, ceviz kıracağı gibi mutfak araç ve gereçlerini daha üst bölmelere yerleştirebilirsiniz.

Mutfak dolabı yerleştirme konusunda bu yazdığımız detaylara dikkat ederseniz, mutfakta yayıntı eşya bulunmayacağı için mekan daha düzenli olur. Sık kullandığınız mutfak araç gereçlerini elinizin altına yerleştirerek de, masayı kuracağınız zaman işiniz daha kolay hale gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir