Muzlu Saç Bakım Maskeleri

Muzlu Saç Bakım Maskeleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Muz, saç ve cilt için önemli bir vitamin, mineral kaynağıdır. Saç bakımında da önemli bir yere sahip olan muz ile farklı özelliklerde bakım maskeler hazırlanıp uygulanabiliyor. Daha güçlü, daha sağlıklı ve daha hoş görünümlü saçlar için bu yazımızda sizlere muzlu saç bakım maskeleri tarifi ve uygulanışlarını ele aldık. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan saçlar için etkili muz maskelerine geçmek istiyoruz.

Nemlendirici Muzlu Saç Maskesi

Malzemeler

  • 1 adet muz
  • 2 yemek kaşığı hindistan cevizi sütü
  • 1 adet avokado

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Nemlendirici özellikli muzlu saç maskesi için gereken malzemeleri temiz bir kap içine alın. Malzemeler pürüzsüz kıvam alana kadar karıştırın. Eğer saçlarınız çok kuru ise Hindistan cevizi sütü yerine aynı miktarda yoğurt kullanabilirsiniz. Kıvam alan maskeyi saç diplerinden uçlarına kadar her yerine gelecek şekilde sürün. 10 dakika kadar bekletin. Ardından saçlarınızı ılık su ile durulayın. Daha yumuşak olacaklardır.

Parlak Saçlar için Muzlu Saç Maskesi

Malzemeler

  • 1 adet muz
  • Bir kaç damla badem yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Mat ve yıpranmış saçlar için muz maskesi için muzu bir kap içine alıp ezin. Üzerine badem yağını ekleyip karıştırın. Bu maskeyi saçlarınıza tamamen sürün. Maskeyi saçınızda 15 dakika bekletin. Saçlarınızı ılık su ile durulayın. Daha parlak ve canlı olduğunu göreceksiniz.

Kepekler için Muzlu Saç Maskesi

Malzemeler

  • 2 adet muz
  • 3 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Kepekli saçlar için muz maskesi uygulamadan önce saçlarınızı hafifçe nemlendirin. Ardından muzları ezip bal ile karıştırın. Pürüzsüz kıvam alan maskeyi saç diplerinden uçlarına kadar uygulayın. Yaklaşık 15 dakika saçlarınızda bekletin. Ardından ılık su ile durulayıp yumuşak bir havlu ile saçlarınızı kurulayın. Kepeklenme durumuna göre haftada 1 ya da 2 kere bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Sağlıklı Saçlar için Muzlu Saç Maskesi

Malzemeler

  • 1 adet muz
  • 1 adet yumurtanın beyazı
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için gerekli muzu soyup çatal yardımı ile püre haline getirin. Diğer malzemeleri de üzerine ekleyip karıştırın. Pürüzsüz kıvam alınca saçlarınıza yedirerek uygulayın. Yaklaşık 15 dakika saçlarda bekletip şampuan ile yıkayıp durulayabilirsiniz. Bu maske ile daha sağlıklı, daha parlak ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Muzlu saç maskesi tariflerinden ihtiyacınıza göre sadece bir tanesini uygulamanızı öneririz. Hem parlak, hem kepeksiz saçlar için farklı özelliklerde iki maskeyi aynı anda uygulamanız, saçlarınızın iki uygulamadan da etki görmemesine neden olabilir. Bu nedenle bir saç maskesini uygularken diğerini uygulamamanızı, iki maske arasında en az 2-3 gün beklemenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir