Nar Kabuğu ve Killi Saç Maskesi

Nar Kabuğu ve Killi Saç Maskesi

Sosyal Medyada Paylaşın

Boyanan saçlar doğal yapısını kaybeder, yıpranır ve güçsüzleşir. Bunun sonucunda da saçlarda kırılmalar meydana gelir. Zamanında tedbir almazsak saçlarımızın uzaması yavaşlar ve artan kırıklar yüzünden kuaföre gidip uçlarından aldırmak zorunda kalabiliriz. Uzun saçı çok seviyorsanız, saçınız da yavaş uzayan bir yapıya sahipse bu durum sizin için moral bozucu bir hal alabilir. Saçlarınızı boyatıyorsanız yıpranmalarını önlemek için nar kabuğu ve killi saç maskesi yapabilirsiniz.

Nar Kabuğu ve Killi Saç Maskesi Nasıl Yapılır

Nar Kabuğu ve Killi Saç Maskesi Malzemeleri

  • 1 tane nar
  • 3 yemek kaşığı sarı kırmızı kil
  • 1 yemek kaşığı alabalık yağı
  • 1 bardak su

Nar Kabuğu ve Killi Saç Maskesi Yapılışı, Uygulanışı

Maskemizi yapmak için bize narın kendisi değil, kabukları gereklidir. Narın kabuğunu soyun ve 1 bardak suyla beraber bir kapta kaynatın. Kabukları süzükten sonra bu suyun içine sarı kırmızı kili ve alabalık yağını ekleyin. Tüm malzemeyi güzelce karıştırın ve saç diplerinize uygulayın. Başınıza bir bone geçirip yarım saat kadar beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Haftada iki sefer uygulayacağınız nar kabuğu ve killi saç maskesi sayesinde, boyalı saçlarınızın bakımını yapıp daha güçlü ve ışıldayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Kuru Maya Saç Maskesi Çeşitleri * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir