Nazarlıklı Oje Deseni

Nazar Boncuklu Oje Deseni

Sosyal Medyada Paylaşın

Nazar boncuklu oje deseni ile tırnaklarınıza farklı bir tarz yaratın. Özel nail art fırçaları ya da noktalama aletlerine ihtiyaç duymadan, evde bulunan malzemeler ve ojeleriniz ile hazırlayabileceğiniz bu oje deseni her tür kombininize eşlik edebilir. Son derece kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz nazarlıklı oje deseni fikrinin detaylarını ve aşamalarını yazımızın devamında sizlerle paylaşıyoruz.

Nazar Boncuklu Oje Deseni

Nazar boncuklu oje desenini hazırlamak için evde bulunan ojelerinizi kullanabilirsiniz. Eğer tırnaklarınızda gerçek bir nazar boncuğu görüntüsü oluşsun isterseniz, lacivert, sarı, beyaz ya da siyah renkli ojelerinizin olması gerekli. Örnek desen çalışmasında fuşya ve açık pembe tonlarında ojeler kullanılarak nazar boncuğu deseni yapılmıştır. Tırnaklarınıza bu deseni vermeden önce istediğiniz renk tonlarında bir taban ojesi uygulayabilirsiniz. Eğer kendi tırnaklarınızın renginin kalmasını isterseniz şeffaf bir oje kullanabilirsiniz ya da hiç taban ojesi kullanmadan direkt deseni de tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Taban ojesi uygularsanız desene geçmeden önce iyice kurumuş olmasına dikkat edin.

Tırnaklarınıza nazar boncuklu nail art deseni yapmak için bir adet çöp şiş kullanmanız yeterli. Desenin dış yuvarlak kısım rengini oluşturacak ojenizi seçin. Ardından ojenin kendi fırçası ile bir kağıt parçası üzerine bir kaç damla ojeden damlatın. Daha sonra beklemeden çöp şişin arka, kalın kısmını bu damlattığınız ojeye batırın. Daha sonra da tırnağınızın üzerine bastı yapın. Bu şekilde istediğiniz kadar nazar boncuğunun dış yuvarlak çerçevesini oluşturun. Her bir yuvarlaktan sonra çöp şişi yeniden oje damlası üzerine batırıp tırnağınıza uygulayın. Bu işlemin ardından yeniden ojenin kurumasını bekleyin. İlk benekler kuruduktan sonra bu beneklerin orta kısmına yapacağınız minik beneklerin oje rengini seçin. Yine bir kağıt üzerine bir kaç damla bu ojeden damlatın. Çöp şişin ince kısmını ojeye batırın. Ardından ilk yaptığınız büyük beneklerin orta kısmına minik benek olacak şekilde çöp şişi batırın. Tüm büyük beneklerin ortasına küçük benekleri yaptıktan sonra kurumasını bekleyin. Desenin daha uzun süre kalması için tırnaklarınıza şeffaf koruyucu sürüp kurumasını bekleyin.

Nazar boncuklu nail art desenini tüm tırnaklarınıza uygulayabileceğiniz gibi sadece bir kaç tırnağınız üzerine de uygulayabilirsiniz. Tırnaklarınızın yapısına ve uzunluğuna göre isterseniz sadece uç kısımlarına, isterseniz de tüm tırnak üzerine bu deseni uygulayabilirsiniz. Değişik renklerde nazarlıklı nail art yapacaksanız, her bir tırnağınızı farklı renklerde nazar boncuğu ile süsleyebilirsiniz. Oje deseninin detayları için Youtube kanalımı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir