Normal Ciltler için Avokado Maskesi Tarifleri

Normal Ciltler için Avokado Maskesi Tarifleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Avokado, cilt için sayısız yararı olan bir besindir. Tüketildiğinde yararı olan avokado, güzellik maskesi olarak da sıkça kullanılıyor. Cilt yapısı ve cildin ihtiyaç duyduklarına göre farklı malzemeler ile hazırlanan avokado maskesi çeşitlerinden normal ciltler için avokado maskesi tarifleri çeşitlerinden bazıları ve malzemelerini sizlerle paylaşacağız.

Normal Ciltler İçin Havuçlu Avokado Maskesi Tarifleri

Cilt yapınız normal olsa da, her cilt tipinde olduğu gibi neme ihtiyacı vardır. Cildinizin yapısını bozmadan doğal bir şekilde nemlenmesini istiyorsanız, aşağıdaki doğal formülü deneyebilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 2 yemek kaşığı haşlanmış havuç
  • 2 yemek kaşığı avokado

Yapılışı ve Uygulaması

Avokado ve haşlanmış havucu cam bir kasenin içine alın. Bunları ezerek püre haline getirdikten sonra içine zeytinyağını ilave edin ve güzelce karıştırın. Maskeyi yüzünüze uygulayın ve 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Normal Ciltler İçin Portakallı Avokado Maskesi

Normal bir yapıya sahip olan cildinize peeling uygulayarak temizlenmesini sağlarken, doğal bir şekilde nemlenmesini isterseniz işte size bunun formülü.

Malzemeler

  • 1 kahve kaşığı portakal suyu
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 2 yemek kaşığı avokado

Yapılışı ve Uygulaması

Avokadoyu cam bir kasede ezdikten sonra içine taze sıkılmış portakal ve limon suyunu katın. Tüm malzemeyi güzelce harmanladıktan sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Maskenin etki etmesi için 15 dakika bekleyin ve ardından cildinizi ılık suyla yıkayarak temizleyin.

Normal ciltler için avokado maskesi tariflerinden istediğinizi cildiniz için uygulayabilirsiniz. Bu maskelerden sadece bir tanesini uygulamanız yeterlidir. Seçim yaparken cildinizin ihtiyacına göre seçim yapabilirsiniz. Maskeyi uygulamadan önce cildinizin maske içinde bulunan malzemelere karşı alerjisi olmadığından emin olun. Emin değilseniz maske karışımını ilk olarak kol bileğinde deneyebilir, her hangi bir kızarıklık ya da kaşınma olmadığında yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Avokado maskesi tariflerinden her hangi birini uygularken başka bir cilt bakım uygulaması yapmamanızı öneririz. Bunun nedeni farklı uygulamaların birbirinin etkileri üzerinde olumsuz etkisinin olmasıdır. Avokado maskesi uygulamasından olumlu sonuç alamazsanız, o zaman başka alternatif maskelere geçmek için 1 hafta beklemeniz gerekir. Ardından istediğiniz uygulamayı yine cildinize yapabilirsiniz.

Yağlı Ciltler için Avokado Maskesi Tarifleri * Tıklayınız

Kuru  Ciltler için Avokado Maskesi Tarifleri * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir