Nude Makyaj Nasıl Yapılır

Nude Makyaj Nasıl Yapılır?

Sosyal Medyada Paylaşın

Nude makyaj nasıl yapılır? sorusunun cevabı bahar aylarına girdiğimiz şu günlerde ayrı bir dönem taşıyor. Doğal makyaj olarak da bilinen nude makyaj son yıllarda oldukça popüler. Bu makyajın başlıca özelliği hiç makyaj yokmuş gibi doğal bir görünümün yanı sıra cildin canlı ve parlak görünmesidir. Bu özelliği nedeni ile bahar ve yaz ayları için en ideal makyaj çeşidi olduğunu söyleyebiliriz. Doğal bir güzellik sergilemek isteyen bayanlar bu yazımızda paylaşacağımız makyaj tüyolarından faydalanabilirler.

Nude Makyaj Yapımı

Nude makyajda amaç cildin lekesiz ve pürüzsüz görünmesidir. Cilt canlı ve genç görünürken parlamaması da son derece önemlidir. Doğal makyaj yapmak için doğru ürünler seçilmeli ve bu ürünler dikkatli kullanılmalıdır. Sorunsuz bir cilde nude makyaj yapmak daha kolay olduğu için bu tür makyaj yapmak isteyenler cildin temizliğine ve bakımına ayrı bir özen göstermelidir. Ciltte kamufle edilecek bir problem olmadığı zaman sadece hafif bir renklendirme yapılarak doğal bir güzellik elde edilebilir.

Nude Ten Makyajı

Nude makyajın en önemli aşaması ten makyajıdır. Yüze uygulanan kalın fondöten ve çok koyu allıklar makyajın doğallığına gölge düşürebilir. Bu nedenle cilde açık renk fondöten uygulanmalıdır. İlk olarak bir sünger yardımı ile fondöteni cildinize uygulayın. Elmacık kemiklerine, burun kemiğinin üstüne ve alnınızın ortasına biraz aydınlatıcı uygulayın. Göz altları ve yüzünüzdeki parlamalar için biraz kapatıcı kullanabilirsiniz. Yüzünüz çok solgun görünüyorsa şeftali ya da hafif pembe tonlarında bir allık ile yanaklarınızda doğal görünen bir canlılık elde etmeniz mümkün.

Nude Göz Makyajı

Nude makyajı başarı ile uygulamak isterseniz göz makyajını dikkatli yapmanız gerekir. Koyu ve aşırı far uygulaması nude göz makyajında hoş durmayacağı için göz kapaklarına toprak tonlarında far uygulayabilirsiniz. Kirpiklerinizi daha güzel ve belirgin hale getirmek için 2 kat rimel sürebilirsiniz.

Nude Dudak Makyajı

Nude dudak makyajı yapmak için dudaklarınıza ruj sürmeden sadece nemlendici uygulayarak daha canlı görünmelerini sağlayabilirsiniz. Eğer bu şekilde çok sade bir makyaj olacağını düşünüyorsanız nude rengi bir ruj sürerek de doğal makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

2018 makyaj tredleri arasında bulunan nude makyaj ile ilgili tüyoları bu yazımızda sizlerle paylaştık. Daha genç ve güzel görünmek isteyen bayanlar nude makyaj yaparak bu isteklerine kolayca ulaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir