Oje ile Yumurta Kabuğuna Ebruli Desen Yapımı

Oje ile Yumurta Kabuğuna Ebruli Desen Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Oje ile yumurta kabuğuna ebruli desen yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz çok pratik bir uygulamadır. Son dönemlerde oje ile cam ya da porselen yüzeylere desen yapmak popüler bir kendin yap uygulaması olarak sıkça karşımıza çıkmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız projede de aynı yöntem ile yumurta kabuğunun üzerine desen çıkarılıyor. Kürdan yardımı ile karıştırılan ojeler ile ebruli desen yapılan yumurtalar güzel bir dekor ürünü olarak kullanılabiliyor. Bu yöntem sayesinde kullanmadığınız ojeleri de atmak yerine değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Siz de pratik bir uygulama deneyerek yumurta kabuğu süslemek isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Oje ile Yumurta Kabuğuna Ebruli Desen Nasıl Yapılır

Oje ile Yumurta Kabuğuna Ebruli Desen Yapma Malzemeleri

  • Yumurta kabuğu
  • Küçük bir kase
  • Su
  • İstediğiniz renkte oje
  • Kürdan

Oje ile Yumurta Kabuğuna Ebruli Desen Yapımı

Oje ile yumurta kabuğuna ebruli desen yapmak çok kolay bir uygulamadır. Sizlerle paylaştığımız örnek projede yumurtanın içi boşaltılmamış fakat siz dilerseniz uygulama öncesinde yumurtanın içini boşaltabilirsiniz. Bunun için yumurtanın alt tarafından küçük bir delik açın ve içini buradan boşalttıktan sonra yumurtanın içini güzelce yıkayın. Sonrasında çalışmayı yapmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk önce kasenin içini su ile doldurun.
  • Ojeleri suyun içine teker teker damlatın.
  • Sorasında kürdan yardımı ile ojeleri birbirinin içine geçirerek ebruli desen oluşturun.
  • Bu şekilde ebruli boya karışımı hazırladıktan sonra yumurta kabuğunun her yerini bu boyaya batırın.
  • Gazete kağıdı serdiğiniz bir yerde kuruyana kadar beklettikten sonra ebruli desenli dekoratif yumurtayı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde farklı renklerde birçok ebruli desenli yumurta yapabilirsiniz. Sonrasında bunları dekoratif bir kasenin içine yerleştirerek evinizin dekorunu güzelleştirmek için kullanabilirsiniz. Aynı yöntemi tek oje ile yaparak yumurtayı düz bir renge de boyayabilirsiniz. Uygulamayı yaparken suya ojeyi damlattıktan sonra vakit geçirmeden hızlı bir şekilde yumurta kabuğunu bu karışıma batırmaya dikkat etmelisiniz. Aksi halde oje donacağı için desen düzgün çıkmayabilir.

Bu projeyi denemek isteyenlere yardımcı olması için aşağıda oje ile yumurta kabuğuna ebruli desen yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Siz de istediğiniz renkleri bir araya getirerek dakikalar içerisinde yumurta kabuğunun üzerine ebruli desen çıkarabilirsiniz.

Oje ile Yumurta Kabuğuna Ebruli Desen Yapımı
Oje ile Yumurta Kabuğuna Ebruli Desen Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir