Oje Nasıl Sürülür

Oje Nasıl Sürülür?

Sosyal Medyada Paylaşın

Oje nasıl sürülür? diye merak ediyorsanız bu konudaki tüyoları yazımızda bulabilirsiniz. Oje her yaştan bayanın severek kullandığı bir güzellik malzemesidir. Herkes oje sürebilir fakat bazen sürülen oje taşabilir ya da dalgalı, çirkin bir görünüm alabilir. Oje sürmenin bazı püf noktaları vardır, bunları bilirseniz siz de harika tırnaklarınızla dikkat çekebilirsiniz. Tüm makyaj malzemelerinde olduğu gibi oje seçiminde de kaliteli markaları tercih etmelisiniz. Ucuz diye aldığınız bir oje tırnaklarınızda güzel durmayabilir ya da kısa sürede bozularak, kullanılamaz hale gelebilir. Kaliteli bir ojeden sonra aşağıdaki tüyoları uygulayarak ellerinizin daha güzel ve bakımlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Oje Sürmenin Püf Noktaları

Oje sürmek çoğu bayanın zorlandığı bir konudur. Bazen oje taşar bazen de dalgalı bir görünüm oluşur. Bu tür durumlarda oje çıkarılarak yeniden sürülmesi gerekir. Böyle aksilikler yaşamamak için işin püf noktasını bilmekte fayda var. Ojeyi tırnağınıza sürmeye başlamadan önce oje şişesini ters çevirin ve hafifçe sallayarak ojenin iyice karışmasını sağlayın. Bu şekilde ojenin içinde bulunan tüm kimyasallar karışacağı için sürmesi kolay olacak ve oje güzel görünecektir. Bu ön hazırlık aşamasından sonra aşağıdaki adımları uygulayarak ojeyi kolay bir şekilde tırnaklarınıza sürebilirsiniz.

  • Tırnaklarınızın hava alması ve sararmaması için ojeden önce tırnak koruyucu sürebilirsiniz. Bu koruyucu taban sayesinde ojeyi tırnaklardan çıkarırken de çok fazla zorlanmazsınız.
  • Oje sürmeye tırnağın tam ortasından başlamanız gerekiyor. Ojenin fırçası yardımı ile tırnak dibine bir damla şeklinde oje sürün ve bunu fırça ile hızlıca çekin. Bu şekilde tırnağın dibinden ucuna doğru üç fırça darbesi ile ojeyi sürmelisiniz.
  • Fırça ile defalarca tırnağın üzerinden geçmek dalgalı bir görünüme neden olabileceği için bu konuda dikkatli davranmalısınız. Ojenin fırçasını dipten uca doğru hızlı bir şekilde çekmelisiniz.
  • Tırnakların tamamını boyadıktan sonra bir süre ojenin kuruması için bekleyin ve ardından ikinci kat ojeyi sürün.
  • Eğer sürdüğünüz oje ince bir yapıda ise bunun belirginleşmesi için üçüncü katı da sürebilirsiniz. Bunun dışında iki kat sürmek yeterlidir. Eğer ojeyi tırnaklarınıza kat kat sürerseniz hem kuruması zorlaşır hem de kalın bir tabaka halinde çirkin bir görünüm oluşturabilir.
  • Ojenin daha parlak görünmesi ve tırnaklarınızda daha uzun süre kalması için parlatıcı sürebilirsiniz. Sürdüğünüz ojeye göre şeffaf ya da simli parlatıcı kullanabilirsiniz.
  • Oje sürerken tırnak etlerine bulaştıysa kulak temizleme çubuğuna aseton dökerek bununla kolayca temizleyebilirsiniz.

Oje sürmenin püf noktaları bu şekilde olup tırnaklarınızın daha çabuk kurumasını sağlamak için oje kurutucu da kullanabilirsiniz. Yazımızda paylaştığımız tüyoları uygulayarak artık siz de ojeyi taşırmadan güzel bir şekilde tırnaklarınıza sürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir