Oksijenli Su ile Saç Rengini Açmak

Oksijenli Su ile Saç Rengini Açma

Sosyal Medyada Paylaşın

Oksijenli su ile saç rengi açma işlemi özellikle genç kızların en sık denediği saç rengi açma yöntemleri arasındadır. Oksijenli su saç rengini açmakta oldukça etkili bir yöntemdir fakat uygulama sırasında ve sonrasında dikkatli olunmazsa saçlar zarar görebilir. Oksijenli suyun saçları yıpratma ihtimaline karşı, öncelikle diğer doğal saç rengi açma yöntemlerini denemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer bunlardan olumlu sonuç alamazsanız son çare olarak oksijenli suyu devreye sokabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle oksijenli su ile saç rengi nasıl açılır sorusunun cevabını paylaşıyoruz.

Oksijenli Su ile Saç Rengi Açma

Saçlarının rengini oksijenli su karışımı ile açmak isteyenler için bunu evde nasıl yapabileceklerini anlatıyoruz. Tüm aşamaları adım adım takip edip, uyarıları da dikkate alarak saçlarınızın rengini evde çok kolay bir şekilde açabilirsiniz. Bir arkadaşınızın saçlarını bu yöntemle açtığını görüp o renk tonunu beğenerek uygulamayı yapmaya karar vermeyin. Çünkü saç rengini açma uygulaması her saç renginde aynı sonucu vermez. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan saçların rengini oksijenli su ile açmak için yapmanız gerekenleri anlatmaya başlıyoruz.

Saçların Rengini Oksijenli Suyla Açmak için Gereken Malzemeler

  • Oksijenli su
  • Normal su
  • Nemlendirici saç kremi
  • Küçük bir sprey şişesi

Not: Saçlarınızın uzunluğuna ve saç rengi açma işlemini saçlarınıza ne şekilde uygulayacağınıza bağlı olarak, kullanılacak oksijenli su oranı değişeceği için ölçü vermedik. Yalnız bu konuda ne kadar oksijenli su kullanırsanız, o oranda normal su da kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Yapılışı ve Uygulanışı

  • Uygulama öncesinde saçlarınıza nemlendirici bir bakım uygulayın. Bunu yapmakla, saç rengini açma uygulamasının saçlarınızda meydana getireceği yıpranmayı en aza indirebilirsiniz.
  • Sonrasında bir sprey şişesine oksijenli suyu ve normal suyu eşit oranda koyun. Bunu biraz çalkaladıktan sonra, saçlarınıza sıkın. ( Oksijenli su karışımı kıyafetlerinize bulaşırsa leke oluşmasına yol açabilir. Böyle bir aksilik yaşamamak için uygulama öncesinde kıyafetlerinizi korumaya yönelik önlemleri alın. )
  • Saçlarınıza oksijenli su karışımını uyguladıktan sonra saç kurutma makinesi ile kurutun. Eğer ilkbahar ya da yaz ayında iseniz o zaman güneşte 1 saat kadar beklemeniz yeterli olacaktır.
  • Saç rengi açma işlemi sonrasında saçlarınızı şampuanla yıkayarak durulayın. Sonrasında saçlarınıza nemlendirici krem uygulamayı ihmal etmeyin. Özellikle kuru saç tipine sahip olanlar bu detayı kesinlikle atlamamalı. Saçlarınız istediğiniz renk tonuna ulaşıncaya kadar 3 günde bir oksijenli su ile saç rengi açma işlemini yapabilirsiniz. Sonrasında saçlarınız uzadıkça işlemi tekrar ederek saç renginizi koruyabilirsiniz.

Oksijenli Su Karışımı İle Saçları Açarken Deneyebileceğiniz Farklı Tarzlar

Oksijenli su karışımı kullanarak saçlarınızın rengini kökten uca açabileceğiniz gibi, farklı tarzlar oluşturmak için değişik şekillerde de renk açma işlemini uygulayabilirsiniz. Örneğin saçlarınızın sadece uç kısımlarının rengini açarak, diğer yerlerini doğal renginde bırakabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızın rengini tutam tutam açıp ombre yaparak da, saçlarınızda parlak ışıltılar oluşmasını sağlayabilirsiniz. Bu verdiğimiz örnekler gibi siz de kendi zevkinize göre uygun olarak değişik şekillerde saçlarınızın rengini açabilirsiniz.

Saç rengini açmak için oksijenli su karışımı kullanmayı düşünenlere küçük bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Bu karışımla kumral ve sarı saçlarda istenen sonucu almak mümkündür. Fakat saçlarınız koyu renk ise saçlarınızdaki renk açılması, hafif parıltı şeklinde olacaktır. Saçlarının rengini oksijenli suyla açmak isteyenlere bizim tavsiyemiz, saçlarının tamamı yerine sadece uçlarda renk değişimi uygulamalarıdır. Eğer ilk kez saçlarınızın rengini açacaksanız, sadece uçlarının rengini açarak size yakışıp yakışmadığına karar verebilirsiniz.

Saç Rengini Doğal Yollarla Açmak için Kullanılan Yöntemler * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir