Okul Öncesi Etkinlik Flamingo Yapımı

Okul Öncesi Etkinlik Flamingo Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Okul öncesi etkinlik flamingo yapımı ile çocuklarınız için eğlenceli bir aktivite hazırlayabilirsiniz. Çocukların kesme, yapıştırma yeteneklerinin gelişimi için son derece etkili olan bu etkinliği kız çocukları için pembe renk tonlarında erkek çocukları içinse mavi tonlarında malzemeler ile hazırlayabilirsiniz. Renkli çalışmalardan hoşlanan bir çocuğunuz varsa, beyaz kağıt üzerine desen çizip renklendirmesini çocuğunuza bırakabilir, çalışmada daha fazla yer almasını sağlayabilirsiniz. Ya da boyama aşamasını yapmamak için hazır desenli kartonlar ve kağıtları da kullanabilirsiniz. Bu konuda tercih tamamen size ait.

Okul Öncesi Etkinlik Flamingo Yapımı

Çocuklar için flamingo yapımı anne ve babaları ile birlikte geçirecekleri zamanı en verimli şekilde değerlendirmeleri için harika bir öneridir. Kağıda çizilecek 2 adet kalp ve kalplerin etrafına eklenecek diğer malzemeler ile birlikte çok kolay bir şekilde flamingo hazırlayabilirsiniz. Kesme ve çizme aşamasında çocuğunuza destek olup yapıştırmasını tamamen kendisine bırakabilirsiniz.

Flamingo Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte kağıt ya da fon kartonu
  • Kağıt rengine uygun renkli tüy
  • Küçük boyutlu oynar göz
  • Renkli şöniller
  • Baş kısmı için eva kağıdı ya da fon kartonu
  • Yapıştırıcı
  • Makas

Flamingo Yapımı

Flamingo için ilk olarak bedenini oluşturacak olan kalpleri çizin. Kalplerin aynı boyutta olması için kalıp kullanabilirsiniz. İki adet kalbi hazırladıktan sonra baş kısmı için yaprak şeklinde küçük bir parça kesin. Flamingonun boyun kısmı için biraz uzun bir parça şönil kesin. Ayakları için boyundan biraz daha kısa iki adet parça kesin. Kalbin birini düz şekilde masa üzerine yerleştirin. Kalbin üst tarafından biraz yana doğru boyunu yapıştırın ve elinizle şekillendirin. Baş kısmını takıp ağzını çizin ve oynar gözleri yapıştırın. Ayak kısımları için şönilleri takıp kuyruk hizasına oynar tüyü yerleştirin. Diğer kalbi de hizasından yapıştırın. Eğer yapıştırıcı ile tam yapışmazsa şönillerin sağlam olması için zımba ile zımbalayabilirsiniz.

Benzer şekilde çocuğunuzun sevdiği diğer hayvan figürlerinden de hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu hayvanları çocuğunuz ile birlikte konuşturup oyun kurabilir, hayal gücünün gelişimini destekleyebilirsiniz. Flamingo yapımı çalışmasını detayları için youtube kanalımızda bulunan videomuza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir