Ombre Oje Nasıl Sürülür

Ombre Oje Nasıl Sürülür

Sosyal Medyada Paylaşın

2019 yılında da ombre rüzgarları esmeye devam edecek. Saç, giysi, tırnak, makyaj vs. her tarzın içinde ombre var. Bugün sizlere bayanlar arasında çok favori bir uygulama olan ombre oje sürme tekniğinden bahsetmek istiyoruz. Evde dakikalar içinde kolayca yapabileceğiniz bu uygulama sayesinde tırnaklarınızı daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Kolay bir şekilde ombre oje nasıl sürülür derseniz bunu size dört adımda anlatabiliriz.

Ombre Oje Nasıl Sürülür

Ombre oje uygulaması için aynı rengin açık ve koyu tonlarını kullanabileceğiniz gibi farklı iki renk de kullanabilirsiniz. Renklerin seçiminde her zaman kullandığınız renk tonlarını ve zevkinizi göz önüne almanız gerekir. Günlük hayatta sürekli kullandığınız renklere uygun tonlarda renkler ile ombre oje uygulaması yaptığınızda daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Ombre Oje Sürmek İçin Gerekli Malzemeler

Ombre açıktan koyuya veya koyudan açığa doğru uygulanan renk geçişleridir. Tırnaklarımızda kullanmak için iki tane farklı renk ojeye ihtiyacımız var. Bundan başka ojeleri karıştırmak için bir tane kürdan ve sürmek için de küçük bir sünger temin ettikten sonra tırnaklarımızı süslemeye geçebiliriz.

Ombre Ojenin Uygulanışı

Uygulamamızın dört adımdan oluştuğunu söylemiştik. Bunlara bakacak olursak:

 1.adım: İki farklı renkteki ojeyi düz bir zemine dökün.

 2.adım: Zemine döktüğünüz ojeleri kürdan yardımıyla birbiriyle karıştırın.

 3.adım: Süngeri karıştırdığınız ojelere batırın ve daha sonra tek tek bütün tırnaklarınıza sürün.

 4.adım: Tırnaklarınızın kenarında kalan oje artıklarını temizleyin, bir süre kurumasını bekledikten sonra ombre ojeyle harika görünen tırnaklarınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Ombre oje nasıl sürülür bunu yazımızda adım adım anlattık. Sizin de gördüğünüz gibi işlemi uygulamak oldukça basit, dakikalar içinde tırnaklarınızda farklı bir tarz oluşturabilirsiniz. Artık siz de rengarenk tırnaklarınızla daha bakımlı ve güzel görünen ellere sahip olmanın zevkine varabilirsiniz. Aşağıdaki resimli ombre oje nasıl sürülür resimli anlatım görseli ile adımları görsel olarak görüp daha kolay bir şekilde tırnaklarınıza ombre oje sürebilirsiniz.

Ombre Oje Nasıl Sürülür Resimli Anlatım
Ombre Oje Nasıl Sürülür Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir