Örgü Bayan Yelek Modelleri

Örgü Bayan Yelek Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Örgü bayan yelek modelleri hem kış aylarında, hem bahar aylarında bayanların severek kullandıkları giyim ürünleridir. Hazır olarak satın alınabilen bu giyim ürünleri, el örgüsü ile evde de bayanlar tarafından hazırlanabiliyor. Örgü bayan yelek modelleri, tığ ya da şiş ile örülebiliyor. Kışlık olarak genelde şiş örgüsü ile hazırlanan yelekler, sonbahar ve ilkbahar ayları için tığ ile hazırlanabilir. Her iki şekilde de değişik modelleri bulunan bayan yeleklerinde, renk seçeneği de son derece fazladır.

Örgü Bayan Yelek Modelleri

Bayanlar için örgü yelek modelleri, geçmişten günümüze en fazla hazırlanan örgü modelleridir. Örgüye yeni başlayanlar ya da kalın bir yelek hazırlamak isteyenler, şiş örgüsü ile hazırlanan yelek modellerini tercih edebilirler. Şiş ile hazırlanan yelek modelleri genel olarak tığ işine göre daha uzun ve daha fazla detaya sahiptir. Bel kısmında kemer detayı bulunan ya da büyük düğmelere yer verilen şiş ile bayan örgü yelek modelleri tek renkli örülebileceği gibi iki renkli ya da daha fazla renk kullanılarak da hazırlanabilir.

Tığ ile örülen bayan yelek modelleri daha ince yapılı ve daha zarif yeleklerdir. Bu yelekleri bahar aylarında hafif serin havalarda kullanmak daha uygundur. Tığ işi yelek modellerini hazırlarken düğme yerine örme kemer ya da bağ kullanabilirsiniz. Modeli oluşturmak ve detayların seçimi tamamen size kalmış. Renk olarak istediğiniz her hangi bir rengi ya da birden fazla birbirine uygun rengi kullanabilirsiniz.

Çeyizlik örgü yelek modelleri hazırlanırken ise daha farklı, daha özel detaylar kullanılabilir. Bu detaylar arasında boncuk ve pul işlemeleri en başta geliyor. Eğer çeyizlik olarak tığ ya da şiş ile örme yelek hazırlamak isterseniz daha değişik tasarım olması için bunları mutlaka göz önünden bulundurmanız gerekir.

Günlük kullanmalık ya da çeyizlik olarak hazırlanan bayan yelek modellerinde ayrıca yaka ve cep detayları da genel modeli etkiler. Eğer uzun bir yelek modeli hazırlıyorsanız cep boyutunu büyük tutabilirsiniz. Yeleğiniz küçükse, en ve boy olarak cebide küçük olarak seçmeniz gerekiyor. Verdiğimiz genel bilgilerin ardından şimdi de sizlerle örgü bayan yelek modellerini paylaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir