Örgü Bebek Battaniye Modeli

Örgü Bebek Battaniye Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Örgü bebek battaniye modelleri el örgüsü yapmayı seven her annenin ilgisini çeker… Bebeklerin soğuktan korunurken sevimliliklerine sevimlilik katan bu bebek battaniyeleri, şiş ve tığlar ile örülüp hazırlanabiliyor. Her sene farklı renkler ve modeller ile karşımıza çıkan bebek battaniyesi modelleri bu sene de renkli ve çok çeşitli…

Bu senenin bebek battaniye modellerine genel olarak göz attığımızda canlı renklerin daha yaygın olduğunu görüyoruz. Kız bebekler için de erkek bebekler için de canlı renklerin kullanımı oldukça fazla… Kız bebekler için pembe, kırmızı, lila, turuncu, mor renklerinin kullanımı fazla. Erkek bebekler içinse mavi, beyaz, siyah, kahve tonları ve yeşil rengin kullanımı fazla.

Örgü bebek battaniyeleri iki şekilde hazırlanabiliyor. Tığ işi örgü bebek battaniyeleri ince yapılı ve kibar battaniye modelleridir. Genelde düz bir zemin rengi olarak örülen bu battaniyeler üzerine renkli ipler ile farklı figür işlemeleri yapılarak desen ve şekil verilir. Trabzan ya da kutucuklar şeklinde ilerleyerek yapılan tığ işi bebek battaniyelerine dantel işlemelerine benzer kenar gidilerek çok hoş bir tasarım ortaya çıkarılabilir.

Şiş ile bebek battaniyesi modelleri, tığ işlerine göre daha kalın yapılıdır. Üzerlerine desen yaparken farklı renkli ipler ile değişik örgü teknikleri kullanılabilir. Şiş ile bebek battaniyeleri hazırlarken boncuk, pul, kurdele gibi malzemelerden de destek alınabilir. Bu şekilde farklı malzemeler de eklenerek hazırlanan bebek battaniyeleri, diğerlerine göre daha şık ve sevimli duruyor.

Bebek battaniye modellerinde tek renk kullanımının dışında birbiri ile uyumlu farklı iki renk de kullanılabilir. Yapılan modele göre kullanılacak olan ipler ve renklerinde değişiklik olabilir. Bebek battaniyelerinin geneli 1 metrekare şeklinde hazırlanıp kullanılıyor. Siz de bebeğiniz için ya da arkadaşınızın bebeği için bir battaniye hazırlamak isterseniz, boyutunu buna göre ayarlayabilirsiniz.

Aşağıda sizler için bebek battaniyesi modellerinden seçmeleri paylaştık. Bu modellerden istediklerinizi hazırlayıp kullanabilir, hediye edebilir ya da kazanç sağlamak için satabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir