Origami Gömlekli Kart
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları, Nasıl Yapılır

Origami Gömlekli Kart

Origami gömlekli kart erkekler için hazırlanabilecek en kolay ve şık hediye kartlarından birisidir. Tek bir A4 kağıdı ile hazırlayabileceğiniz gömlekli origami kartını doğum günü, sevgililer günü ya da babalar günü hediyesi olarak verebilirsiniz. Bu kartı tek başına hediye olarak verebileceğiniz gibi hazır satın aldığınız hediyelerin içine de yerleştirebilirsiniz. Şimdi bu şık kartı en kolay şekilde nasıl yapabiliriz açıklamasına geçmek istiyoruz.

Origami Gömlekli Kart

Origami gömlekli kart yapmak için renkli ya da düz beyaz bir A4 kağıdı kullanabilirsiniz. Kartı hazırlamak için ilk olarak kağıdı enlemesine ikiye katlayın. Daha sonra katını açıp kağıdın dörtte birini ortaya doğru katlayın. Kağıdın diğer tarafına da aynı işlemi tekrar edin. Katladığınız kağıdı uzunlamasına karşınıza alın. Tersini çevirip katladığınız kısmı masaya çevirin. Bir parmak genişliğinde enlemesine bir kere kağıdı katlayıp yeniden ilk katlama yerleri kendinize bakacak şekilde çevirin. Yukarıdan enlemesine katladığınız kısmı gömlek yakası şeklinde iki tarafından ortaya doğru katlayın. Kağıdın alt kısmında iki uç kısım üçgen şeklinde dışarı gelecek şekilde katlayın. Bu kısım da gömleğin kol kısmı olacak. Katlama işlemini yaptıktan sonra altta kol olarak katladığınız kısmı yukarı doğru katlayıp gömleğin yaka kısmının altına yerleştirin. Bu şekilde kartı tamamlayın.

Kartın içine yazmak istediğiniz yazıyı hazırlayıp içine kağıdı yerleştirebilirsiniz. Kartı kolay açıp kapatmak için yaka kısmına bir adet kravat hazırlayıp yapıştırın. Bu kravatı daha sağlam olması için isterseniz fon kartonu ile de hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız kartın daha güzel görünmesi ve daha çok gömleğe benzemesi için renkli kalemler ile kol kısımlarına ve kravat çevresine şeritler noktalar yapabilirsiniz.

Babalar günü için hediye önerileri ve en güzel babalar günü kartı fikirleri için benzer konulara göz atabilir, Youtube kanalımda yer alan anlatımlı videoyu izleyebilirsiniz. Aynı gömlekli kartı daha küçük boyutlarda da hazırlayabilir, minik minik notlar ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Çalışma için isterseniz beyaz renkli A4 kağıdı kullanıp renklendirmesini tamamen kendiniz de yapabilirsiniz.

Erkekler için Hediye Kartı * Tıklayınız

Origami Kalpli Hediye Önerisi * Tıklayınız

Anneler Günü için Hediye Kartı Yapımı * Tıklayın

Sürpriz Kart Yapımı * Tıklayın

Çek Aç Origami Kartı * Tıklayın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir