Origami Kalpli Hediye Önerisi
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları

Origami Kalpli Hediye Önerisi

Origami kalpli hediye önerisi doğum günü, anneler günü, babalar günü, sevgililer günü gibi özel günlerde sevdikleriniz için hazırlayabileceğiniz bir kağıttan çalışmadır. Kolay katlama tekniği ile hazırlayabileceğiniz bu kağıtları, sevdikleriniz için hazır satın aldığınız başka hediyeler içine de koyabilir, onların daha fazla mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan origami hediye önerisi fikrine geçiyoruz.

Origami Kalpli Hediye Önerisi

Origami kalpli hediye hazırlamak için bir adet kare şeklinde renkli ya da beyaz kağıt gereklidir. Kare şeklindeki kağıdın boyutu önemli değildir. Kare şeklindeki kağıdı ilk olarak ortadan ikiye katlayın. Sonrasında kağıdı yan çevirin. Kağıdın alt kısmından bir parmak genişliğinde bir parçayı içeri doğru kıvırın. Bu pozisyonda kağıdı ikiye katlayın. İkiye katladığınız kağıdı üst köşelerden ortaya doğru üçgen olacak şekilde katlayın. Yukarı uç kısmı sivri gelmeyecek şekilde bir katlama olacak. Daha sonra kağıdın alt kısımlarından küçük üçgenler şeklinde katlayıp tamamlayın. Hazırladığınız kalp şeklindeki kağıdın üstten orta kısmına parmağınız ile bastırıp kağıdın şişerek kalp şeklini almasını sağlayın. Daha sonra altta kalbin uç kısmında açık kalan kısımlardan bir kürdan ile deliği tamamen açın. Bu delikten içeriye ince şerit şeklinde üzeri yazılı kağıtlardan yerleştirip hediyenizi hazırlayabilirsiniz.

Kağıttan kalpli hediyenin içine isterseniz birden fazla kağıt şeridi de yerleştirebilirsiniz. Bunun için önce şeritleri hazırlayın. Ardından ince bir ip ile şeritleri birbirine bantlayın. Dikkatli bir şekilde bu kağıtları kalp içine yerleştirin.

Hazırladığınız kağıttan hediyelerin üzerini isterseniz sevimli desenler ve emoji yüzleri ile süsleyebilirsiniz. Çizim ve renklendirme yapmak istemiyorsanız desenli ve renkli kağıtlar kullanabilirsiniz. Bir tarafı beyaz, diğer tarafı renkli, desenli origami kağıtları ile de bu çalışmayı yapabilirsiniz.

Kağıttan kalpli hediye önerisi  detayları için Youtube kanalımda yer alan videoma göz atabilirsiniz. Videoyu sonuna kadar izlediğinizde siz de katlamaların aynısını yaparak kendi hediyelerinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Benzer çalışmalar için kanalımda yer alan origami oynatma listesindeki diğer çalışmalara da göz atabilirsiniz…

Çek Aç Origami Kartı * Tıklayın

Origami Fincan Yapımı * Tıklayın

Kağıttan Kalpli Kutu Yapımı * Tıklayın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir