Origami Pop İt Yapımı
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları, Origami

Origami Pop İt Yapımı

Origami pop it yapımı kare şeklinde bir adet ile hazırlayabileceğiniz hareketli bir oyuncak çalışmasıdır. İki taraflı kullanılabilen bu oyuncaklar, anti stres özelliğine sahiptir. Hazır olarak satın alınabilen pop it oyuncaklar, farklı malzemeler kullanılarak evde de hazırlanabiliyor. Bu yazımızda sadece katlama yaparak kare şeklindeki bir kağıttan pop it yapımını paylaşacağız.

Origami Pop İt Yapımı

Kağıttan pop it yapmak için kare şeklinde bir kağıt kullanmanız yeterli. Boyutu önemli olmayan bu kağıt beyaz olabileceği gibi renkli, desenli ya da tek tarafı renkli diğer tarafı beyaz origami kağıtlarından da olabilir. Bu aşamada kağıt seçimi tamamen sizin tercihinize kalmış. Pop it hazırlayacağınız kağıdı hazırladıktan sonra katlamaya başlayabilirsiniz. Katlama için ilk olarak enlemesine ortadan ikiye katlayıp kağıdı yeniden açın. Daha sonra boydan ikiye katlayıp açın. Diklemesine katlama yerlerini belirledikten sonra kağıdın diğer tarafını çevirin. Bu sefer kağıdı baklava şeklinde önünüze alın. Üçgen olacak şekilde önce uzunlamasına ikiye katlayıp açın, daha sonra enlemesine üçgen şeklinde katlayıp açın. Aynı şekli bozmadan dört kenardan içeri doğru üçgen olacak şekilde kağıdı katlayın. Kare şeklinde bir kağıt elde edin. Üçgenleri yeniden açın, bu sefer daha küçük olarak üçgenleri katlayıp üçgenin üzerine bir kere daha katlayıp kağıdın ortası kare şeklinde çukur olacak biçimde katlayın. Bu katlama aşamasında yeniden kağıdı ters çevirin. Köşelerden orta noktaya doğru üçgenleri katlayın. Yeniden kağıdı ters olarak çevirin. Bu sefer kare şeklindeki kağıdın uç köşelerinde oluşan üçgenleri eliniz ile açın. Katlama yerlerinden kağıdın orta kısmının üçgen şeklinde yükselmesini sağlayın. Hazır olan kağıt pop it oyuncağın orta noktasına parmağınız ile bastırarak ve kağıdı çevirerek oynayabilirsiniz.

Kağıttan pop it yapımı için Youtube kanalımda yer alan videomu izleyebilirsiniz. Videoda yer alan detayları inceleyerek siz de bu hareketli kağıt oyuncaktan hazırlayabilirsiniz. Desenli ve renkli kağıt kullanmıyorsanız, renkli kalemler ile hazırladığınız oyuncağa desen verebilirsiniz. Bu şekilde kendi oyuncağınızı kendi zevkinize göre tasarlayabilirsiniz.

Origami Fincan Yapımı * Tıklayın

Kağıttan Kalpli Kutu Yapımı * Tıklayın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir