Özel Davetlerde Abiye Nasıl Giyilir

Özel Davetlerde Nasıl Abiye Giyilir

Sosyal Medyada Paylaşın

Özel davetlerde nasıl abiye giyilir sorusunun cevabı katılacağınız davetin yapılacağı mekana ve zamana göre değişiklik gösterebilir. Açık havada giydiğiniz bir abiye elbise, kapalı bir ortamda size rahatsızlık verebilir. Gündüz göze çok şık görünen bir abiye ise gece için sönük kalabilir. Daveti siz veriyorsanız ya da davette ilgi odağı olacağınız bir pozisyondaysanız çok sade bir elbise yanlış tercih olacaktır. Bu yazımızda sizlere katılacağınız davetlere göre ne tür abiyeler seçebileceğiniz konusunda bazı tüyolar veriyoruz.

Özel Davetlerde Nasıl Abiye Giyilir

Düğüne Giderken Nasıl Abiye Giyilmeli

Bir düğüne davetli iseniz abiye seçerken mekanın özelliklerini göz önünde bulundurmayı unutmayın. Yaz günü açık havada yapılacak bir düğün için askılı ya da straplez abiye modelleri uygun olacaktır. Düğün kapalı mekanda yapılacaksa, ortamın sıcak olacağını da hesaba katarak sizi çok bunaltmayacak kumaşlardan yapılmış elbiseleri seçebilirsiniz. Gündüz yapılacak bir düğün için sade ve şık abiyeler tercih ederken düğün gece olacaksa, ışıltılı taşlarla süslenmiş daha gösterişli modellere yönelebilirsiniz. Bir kış düğününe katılacaksanız, giyeceğiniz abiye sizi sıcak tutacak bir kumaştan yapılmış olmalı. Bunun yanı sıra tül, bolero ve eldiven gibi sıcak tutmaya yarayacak aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Düğün yakın bir tanıdığınızınsa abiye seçimine gereken özeni göstermelisiniz. Düğün sahibinin yakını değilseniz daha sade ve rahat elbise giyebilirsiniz. Düğüne giderken giyeceğiniz abiyeyi seçerken vücudunuza uygun bir tasarım olmasının yanı sıra rahat hareket etmenizi sağlayacak bir model olmasına da özen göstermelisiniz.

Mezuniyet Balosuna Giderken Nasıl Abiye Giyilmeli

Mezuniyet balosu genç bayanlar için önemli bir andır. Aylar öncesinden renk ve kıyafet seçimi için araştırmalara başlanır. Her bayan böyle özel bir günde çok şık ve güzel olmak ister. Eğer mezuniyet balosu gündüz yapılacaksa parlak taşlarla süslenmiş modeller abartılı kaçacağı için bunlardan uzak durun. Tül ve zarif işlemelerle tasarlanmış abiye modelleri gündüz için uygun olacaktır. Gece yapılacak bir baloya katılacaksanız çok abartıya kaçmadan parlak taş ve pullarla işlenmiş abiyeler giyebilirsiniz. Mezuniyet balosu için abiye seçerken bu elbisenin vücudunuza uyması kadar yaşınıza uygun olmasına da dikkat edin. Sizi yaşınızdan büyük gösterecek ağır işlemeli abiye modelleri yerine diz hizasında ya da daha kısa olan asimetrik tasarımları tercih edebilirsiniz. Renk olarak da beyaz, pembe, turuncu, açık mavi ve yeşil gibi canlı ve enerjik tonlar seçebilirsiniz.

Yılbaşı Partisinde Nasıl Abiye Giyilir

Yeni yılı özel bir davette kutlayacaksanız, bu günün klasiği olan kırmızı abiye modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. O gece bol bol dans etmeyi düşünüyorsanız, hareketlerinizi kısıtlayacak kadar aşırı dekolte içeren tasarımlardan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. Böyle özel bir gece için kırmızıdan sonra mor, metalik gümüş ve altın tonlarında kıyafetler tercih edebilirsiniz. Daha sade ve şık olmak isteyenler böyle bir gecede abiye tulum da giyebilirler. Eğer yılbaşında özel bir baloya katılacaksanız uzun, kabarık etekli abiye modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ocak ayında havanın soğuk olduğunu da hesaba katarsak bolero, şal ve pelerin gibi kış aksesuarlarını da unutmamanız gerekir.

Evde Yapılan Bir Davette Nasıl Abiye Giyilir

Evde verilecek bir davete hazırlanırken abiye seçimi son derece önemlidir. Bu davet yemekle başlayıp, normal sohbet havasında devam edecek bir gece olacaksa çok abartılı işleme ve taşlar bulunmayan bir model seçmenizi tavsiye ediyoruz. Zarif bir dekolte içeren, size yakışacak bir gece elbisesi ile sadelikten gelen şıklığı yansıtabilirsiniz. Evde verilecek olan davet, özel bir kutlama şeklinde olacaksa o zaman günün önemine uygun bir abiye modelinde karar kılmalısınız. Şıklığı ve rahatlığı bir arada sunması bakımından abiye tulum modelleri, evde verilen davetler için oldukça uygundur.

Özel davetler için abiye seçimi konusunda sizinle bazı tüyolar paylaştık. Bunları ve sezonun trendlerini göz önünde bulundurarak, katılacağınız davetlerde şıklığınız ile dikkat çekebilirsiniz. Sonradan tatsız bir sürpriz yaşamamak için abiye elbiseyi aldığınız yerde deneyin ve üzerinizde nasıl durduğunu mutlaka kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir