Pareo Nasıl Seçilir

Sosyal Medyada Paylaşın

Pareo, plajda mayo ve bikiniyi tamamlayan bir aksesuardır. Pamuklu, şifon ve tül gibi birçok kumaştan yapılmış değişik pareo çeşitleri bulunmaktadır. Pareolar düz renkli veya desenli olabilir bu konudaki seçiminiz sizin mayo tercihinize ve zevkinize kalmıştır. Bu yazımızda pareo nasıl seçilir sorusundan yola çıkarak bu hoş plaj giyim ürününün seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri ele aldık.

Pareo Nasıl Seçilir?

  • Pareo seçerken ilk dikkat etmeniz gereken bunun vücut yapınıza uygun olmasıdır. Vücudunuza uygun olmayan bir pareo ne kadar şık olursa olsun üzerinizde aynı güzellikte durmayacaktır.
  • Kısa boylu bayanlar mini pareoları tercih ederlerse bu tip pareolar onları daha uzun boylu ve şık gösterir.
  • Uzun boylu bayanlar ise uzun kumaşlardan yapılmış, derin yırtmaçlı pareo çeşitlerine yönelerek daha şık ve seksi görünebilirler.
  • Küçük göğüslü bayanlar V yaka pareo modelleri arasından seçim yapabilirler.
  • Göğüsleri büyük olan bayanlar, rahat ve dökümlü pareo modellerini tercih edebilirler.
  • Pareo seçimindeki en önemli noktalardan birisi de kumaş seçimidir. Tül ve şifon kumaşlardan yapılmış olan pareolar sıcakta terletip sıkıntı verebilirler. Bunların yerine teri emen ve hava geçiren pamuklu kumaşlarla yapılmış pareolar tercih edilmelidir.
  • Giydiğiniz mayo ve bikini gösterişli bir modele sahipse, pareonuz biraz daha sade bir model olmalıdır. Eğer mayo ve bikininiz sade ise onları biraz daha gösterişli hale getirmek için biraz daha göz dolduran pareolara yönelebilirsiniz.
  • Pareonuzun mayo ve bikininizin yanı sıra diğer plaj aksesuarlarınızla da uyumlu olması gerektiğini de unutmayın. Sade bir plaj terliğinin üstünde gösterişli bir pareo uygun olmayacağı gibi, şık bir plaj terliği ile sönük bir pareo da ortaya çarpık bir görüntü çıkaracaktır.

Pareo Modelleri

Eskiden plaj giysisi olarak çeşitli elbiseler, şort ve askılı tişörtler kullanılırken, günümüzde bunların yerine çeşitli kumaşlardan üretilmiş birbirinden şık ve güzel pareolar kullanılmaktadır. Kullanacağınız pareo hem mayo ve bikininizin şıklığını tamamlamaya yardımcı olur hem de bazı vücut kusurlarınızı kamufle etmeye yarar. Pareo modelleri arasında bele bağlananlar, elbise ve şal gibi kullanılan modellerin yanı sıra uzun ve kısa pareolar da mevcuttur. Pareolar pamuklu, şifon ve tül gibi değişik kumaşlardan yapılırlar. Bunların düz ve desenli modellerinin yanı sıra, çeşit çeşit renkleri de bulunmaktadır. Bazı pareo modelleri mayo ve bikinileri gölgede bırakacak bir şıklığı sahiptir. Verdiğimiz bu kısa bilgilerin ardından renk renk, desen desen, birbirinden hoş pareo modelleri resimlerini sizlerle paylaşıyoruz. Siz de bu modellerden beğendiklerinizi satın alıp plajlarda göz kamaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir