Parlak Saçlar için Bakım Kürü

Parlak Saçlar için Bakım Kürü

Sosyal Medyada Paylaşın

Parlak saçlar için bakım kürü, saçlarının bakımsız ve mat görünümünden şikayetçi olan bayanların çok işine yarayacak bir doğal formüldür. Saçlarımız boya, fön, mevsim şartları gibi birçok nedene bağlı olarak yıpranır ve parlaklığını yitirir. Bu tür durumlarda saçlarımızın sağlına ve güzelliğine tekrar kavuşması için saç bakımı yapmamız gerekir. Bu bakımı dışarıdan alacağımız ürünlerle yapabileceğimiz gibi evde doğal bakım uygulayarak da sorunun üstesinden gelebiliriz. Kolay, ekonomik ve sağlıklı olduğu için saç bakımını evde yapmanızı tavsiye ediyoruz. Saçlarınızdaki yıpranma ve matlığı giderip daha sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak istiyorsanız zeytinyağı ve bal kürü yapabilirsiniz.

Parlak Saçlar için Bakım Kürü

Zeytinyağı ve bal saçların nem ve yağ dengesini sağlamaya yardımcı olur. Aynı zamanda onların daha yumuşak ve parlak olmalarını da sağlar. Kullanılan malzemeler doğal olduğu için saçlar bu uygulamadan herhangi  bir zarar görmez. Saçlara bakım ve onarım yapmak için bu kürü haftada 2 kere yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı bal
  • 4 yemek kaşığı zeytinyağı

Not: Bu kürden istediğiniz etkiyi elde etmek için yapımında kullanacağınız bal ve zeytinyağının katkı maddesi içermeyen doğal ürünler olmasına dikkat edin.

Yapılışı ve Uygulaması

Bal ve zeytinyağını küçük bir cam kavanozun içinde karıştırın. Hazırladığınız karışımı 2 gün boyunca serin ve karanlık bir ortamda bekletin. Sürenin sonunda zeytinyağı ve bal kürü kullanıma hazırdır. Kürü saçlarınıza kökten uca doğru masaj yaparak yedirin. Daha sonra saçlarınızı bir bone ile kapatın ve 15 dakika kadar etki etmesi için bekletin. Sürenin bitiminde saçlarınızı şampuanla yıkayın ve bol su ile durulayarak kurumaya bırakın. Bu doğal kürün yanı sıra saçlarınızın yapısına uygun şampuan kullanarak ve diğer saç bakım kurallarına dikkat ederek daha parlak görünen saçlara kavuşabilirsiniz.

Her evin mutfağında bulunan bal ve zeytinyağı ile yapılan saç bakım kürü sayesinde saçlarınız kısa sürede kaybettiği sağlığını ve ışıltısını tekrar kazanacaktır. Özellikle sıcak yaz aylarında saçlar güneş ve denizin etkisi ile daha çok yıprandığı için bu saç bakım kürünü belirli aralıklarla uygulayarak, saçlarınız yıpranmadan tedbir amaçlı kullanabilirsiniz.

Saçın Yağlanması Nasıl Önlenir * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir