Patatesin Cilde Faydaları

Patatesin Cilde Faydaları

Sosyal Medyada Paylaşın

Patatesin cilde faydaları o kadar çok ki saymakla bitmiyor. Sofralarımızda en çok tükettiğimiz gıdalardan birisi olan patates, aynı zamanda cilt üzerinde harika etkiler meydana getiren bir doğal bakım ürünüdür. Bu gıdanın cilt üzerindeki olumlu etkilerini test eden bayanlar cilt bakımında patatese de yer vermektedir. Siz de cilt bakımınızda patatese yer vermeden önce faydalarını öğrenmek isterseniz, gelin birlikte bu mucizevi besinin cilde faydalarına göz atalım…

Patates Suyunun Cilde Faydaları

Patatesin suyunu cilde uygulamak daha kolay olduğu için rendeleyerek ya da başka yöntemlerle suyunu çıkarıp losyon şeklinde kullanabilirsiniz. Diğer türlü patatesin kendisinden maske yaptığınızda bekleme süresi boyunca, cildinizde sabit kalması için uzanıp beklemeniz gerektiğinden biz suyunu kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Patates suyunun cildimizdeki etkilerine baktığımızda, birçok problemin çözümünde bize yardımcı olabileceğini görüyoruz.

  • Yorgun ve şişmiş gözler için en çok kullanılan doğal ürün patatestir. Eğer gözlerinizde şişlik meydana geldiyse hemen patatesin suyunu çıkarın ve bir pamuk yardımı ile şişliklerin olduğu bölgeye çok fazla basınç yapmadan uygulayın. Bu basit fakat etkili yöntem sayesinde, gözlerinizdeki şişlik büyük oranda geçecek ve yüzünüzdeki yorgun ifade ortadan kalkacaktır.
  • Gözlerinizin etrafında koyu renkli halkalar varsa bunları gidermek için patates suyundan faydalanabilirsiniz. Geceleri yatmadan önce gözlerinize uyguladığınız patates suyunu düzenli olarak kullandığınızda sorunun büyük oranda çözüldüğünü görebilirsiniz.
  • Patates suyunun cildi ferahlatan etkisinden güneş yanığı oluştuğu zaman da faydalanabilirsiniz. Yanıkların olduğu bölgeye uygulayacağınız soğuk patates suyu sayesinde bölgedeki ağrı ve sızının yerini ferahlama hissi alacaktır.
  • Cildinizde sivilce ve akne lekesi varsa bunları gidermek için patates suyundan faydalanabilirsiniz. Düzenli kullandığınız taktirde lekeli cildin yerini daha güzel ve parlak bir cildin aldığını görebilirsiniz.
  • Patates suyu cilt rengini açma özelliğine sahiptir. Cilt tonunuzun doğal bir şekilde bir kaç ton açılması için patates suyunu, limon suyu ile karıştırıp renginin açılmasını istediğiniz bölgelere uygulayabilirsiniz.
  • Yaşlanma belirtilerinden birisi sayılan kaz ayaklarının giderilmesinde de patates suyu oldukça etkilidir. Patates suyu ve zeytinyağı ile yaptığınız karışıma bir pamuk batırın ve bunu göz çevrenize uygulayın. Bunu düzenli olarak yaptığınızda göz çevrenizdeki kırışıklıkların azalmasını sağlayabilirsiniz.
  • Patates suyunu ellerinize de uygulayarak daha lekesiz ve bakımlı ellere sahip olabilirsiniz.
  • Dekolte bölgesinde oluşan koyu lekeler için de patates suyu ile cilt bakımı uygulayabilirsiniz.
  • Patates kuru ciltleri nemlendirmek için de kullanılabilir. Patates ve zeytinyağı ile yapacağınız maske sayesinde cilt kuruluğunu giderip, daha genç ve güzel görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle patates ve patates suyunun cilde faydaları hakkında bilgileri paylaştık. Patates her evin mutfağında bulunduğu için, ekstra masraf yapmanıza gerek kalmadan evde rahatlıkla cilt bakımı yapabilir ve cildinizin güzelleşmesine katkı sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için patatesin suyunu direkt cildinize sürebilir ya da özel karışımlı patates maskeleri kullanabilirsiniz.

Patates Maskesi Tarifleri * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir