Patatesli El Bakım Maskesi

Patatesli El Bakım Maskesi

Sosyal Medyada Paylaşın

Zamanın yıpratıcı etkisi yüzümüz gibi ellerimizin de kırışmasına neden olur. Cildin kolajen üretiminin azalması ve dış etkenler bu kırışıklıkların başlıca nedenleri arasındadır. Aynı etkilere ellerimiz de maruz kalır ve tüm bunlara ilaveten sürekli su ve detarjanla temas eden ellerimizde yıpranma ve kırışıklıklar daha çok meydana gelebilir. Bazı koruyucu ve bakım ürünleri kullansak da bunlar bütçemize pahalı gelebilir. Biz size bu konuda bütçenizi zorlamayacak, zaten mutfağınızda bulunan doğal ürünlerle yapabileceğiniz patatesli el bakım maskesi yapmanızı öneriyoruz. Bu maske ellerdeki kırışıklıklara etkili olduğu kadar onları beyazlatmaya da yardımcı olması bakımından işinize çok yarayacak bir tariftir. Denemek isteyenler için malzeme listemizi ve uygulanışını veriyoruz

Patatesli El Bakım Maskesi

Patatesli El Bakım Maskesi Malzemeleri

  • 3 tane orta boy patates
  • 1 bardak süt

Patatesli El Bakım Maskesi Yapılışı

İlk olarak patateslerimizi bir tencerede haşlıyoruz.(patateslerinizin çabuk haşlanması için onları soyup, parçalara ayırdıktan sonra haşlayabilirsiniz.) Haşladığımız patateslerin suyunu süzüp kabuklarını soyuyoruz. Bir kabın içerisinde çatal yardımıyla güzelce eziyoruz ve ardından sütümüzü de ilave ederek, sürülebilecek kıvama gelene kadar karıştırmaya devam ediyoruz.

Patatesli el bakım maskesi hazır olduktan sonra ellerimizin üzerine iyice yedirerek sürüyoruz. Bu şekilde 15 dakika bekledikten sonra ellerimizi güzelce yıkayıp arındırıyoruz ve nemlendirici krem sürerek uygulamamızı tamamlıyoruz.

Gördüğünüz gibi patatesli el bakım maskesinin yapımı ve uygulaması çok kolay. Evinizde düzenli olarak uygulayacağınız bu bakım sayesinde kırışıklıkların etkisini azaltıp, daha sıkı ve genç görünen ellere sahip olabilirsiniz.

Patatesli el bakım maskesini düzenli olarak uygulayarak ellerinizin bakımını yapabilirsiniz. Daha bakımlı, daha yumuşak ve genç eller için siz de bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Patatesli el bakım maskesini uygularken başka bir uygulama yapmanıza gerek yok. Bu maskeyi ellerinize uyguladığınız süre içinde başka maskeler uygulamamanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir