Penye İp Nedir Penye İpten Neler Yapılır

Penye İp Nedir Penye İpten Neler Yapılır

Sosyal Medyada Paylaşın
Penye ip nedir penye ipten neler yapılır sorularının cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Örgü ören ve evde hobi çalışmaları yapan bayanların penye ip hakkında az çok bir fikirleri vardır. Penye ip; kumaştan özel olarak üretilen kalın ve yumuşak bir ip çeşididir. Günümüzde penye ip ile çok güzel tasarımlar yapılmaktadır. Siz de evde geçirdiğiniz boş vakitleri keyifli bir hobi ile uğraşarak değerlendirmek isterseniz penye ip ile harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Evde kullanmadığınız penyeler varsa bunları şeritler halinde keserek de penye ip yapmanız mümkün.

Penye İp Nedir, Penye İpten Neler Yapılır

Penye İpten Neler Yapılır

Penye ip kalın ve yumuşak yapısı nedeni ile örgü örmeye elverişli bir ip çeşididir. Penye iple örgü örmek için tığ ya da şiş kullanılabilir. İpin kalınlığına uygun 9 ya da 10 numara tığ veya şişlerle bu ipi rahatlıkla örebilirsiniz. Penye ip kalın olduğundan örgü çabuk ürer ve kısa sürede istediğiniz örgüyü tamamlayabilirsiniz. Bu ipler yıkanabilir özelliktedir. Penye iple yaptığınız tasarımları kullanma talimatına uygun şekilde yıkadığınızda uzun yıllar güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.
Penye ipten istediğiniz renk ve boyutta örgü puflar yapabilirsiniz. Yuvarlak, kare, dikdörtgen ya da başka geometrik şekillerde öreceğiniz pufları salon, oturma odası, yatak odası ve çocuk odasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Penye ipten paspas yapımı son yıllarda oldukça yaygındır. Düz yuvarlak paspas modellerinin yanı sıra çocuk odasında kullanmak için ayıcık, kedi, tavşan gibi çeşitli hayvan figürlerinin bulunduğu paspas modelleri de oldukça popüler. Küçük çocuğunuz varsa siz de onun odasının dekorunu daha sevimli bir hale getirmek için penye ipten hayvan figürlü paspas örebilirsiniz.

Siz de farklı çanta tasarımları kullanmaktan hoşlanıyorsanız penye iple kendinize istediğiniz boyutta çanta örebilirsiniz. Bu çanta ile aynı renkte bir de cüzdan yaparak ikisini takım olarak kullanabilirsiniz.

Bebeğiniz varsa onun için penye ipten istediğiniz renkte bir puset örebilirsiniz.

Penye ipten sepet yapımı örgü örmeyi bilen bayanların en çok yaptığı uygulamalardan birisidir. Penye ip ile yuvarlak, dikdörtgen ya da kare şeklinde yapılan sepetler şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Bu sepetlerin daha büyük boyutlarda yapılanları ise çamaşır sepeti olarak kullanılabilir.

Bu saydıklarımızın dışında penye ipten yolluk, yatak örtüsü, battaniye, perde gibi birçok farklı tasarım yapmak mümkündür. Tek renk ya da birkaç farklı renk penye ipi bir arada kullanarak harika tasarımlar yapabilirsiniz.

Penye İp Nerede Satılır

Penye ip satın almak isterseniz, ip satan yerlerden ve hobi marketlerden bu ipleri temin edebilirsiniz. Günümüzde her renk ve kalınlıkta penye ip bulmak mümkündür. Penye ip alırken ihtiyacınız kadar hatta 1 tane de fazladan almalısınız. Bazen aynı renk olduğu halde penye iplerde renk tonu farklılıkları olabiliyor. Böyle bir risk almamak için renkli penye ip alırken ihtiyacınız kadarını paket halinde almanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir