Pet Şişe Kapağı ile Çiçek Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Pet şişeler gibi pet şişe kapakları da kendin yap ve geri dönüşüm projelerinde sıkça kullanılan artık malzemelerdir. Bu malzemelerin farklı şekillerde değerlendirilmesi ile karşılaşmak mümkün. Kimi zaman bir oyuncak araba tekerleği, kimi zaman bir vazo ayağı olarak karşımıza çıkan pet şişe kapaklarını bu çalışmamızda çiçek olarak değerlendirdik… Atılmak için bir kenarda bekleyen kapaklarınız varsa, siz de hemen pet şişe kapağı ile çiçek yapımı çalışmasını deneyebilirsiniz.

Pet Şişe Kapağı ile Çiçek Yapımı

Pet şişe kapaklarını çiçek şekline getirip değerlendirmek, son derece kolaydır. Bu kolay çalışma ile atılmak istenen malzemeleri harika bir dekorasyon ürününe dönüştürebilirsiniz. Çalışmada kullandığımız malzemeleri birebir kullanmasanız bile benzer malzemeler ile siz de kolay bir şekilde pet şişe kapağı çiçekleri hazırlayabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağı ile Çiçek Yapımı Malzemeleri

  • Yeterli sayıda pet şişe kapağı
  • Pet şişe kapakları kadar tahta çöp şiş çubuğu
  • Aseton
  • Pamuk
  • Çiçek sap kısımları için artık ip (yeşil olursa daha iyi olur)
  • Yapıştırıcı
  • Falçata
  • Sıcak silikon

Pet Şişe Kapağı ile Çiçek Yapımı

Pet şişe kapaklarından çiçek yapımı için ilk olarak kapaklar üzerindeki yazıları silin. Bunun için bir parça pamuğa bol miktarda aseton dökün. Yazıların üzerini bu pamuk ile silin. Tüm kapakları temizledikten sonra dikkatli bir şekilde kapak kenarlarından falçata ile çeltikler açın. Bu çeltikleri kapakların iç kısmında bulunan şekillere göre kesebilirsiniz. Kapakların tabanlarına kadar kestikten sonra kestiğiniz çeltikleri elinizle dışa doğru açın. Böylece çiçeklerin yapraklarını ortaya çıkarmış olacaksınız.

Çiçekleri hazırladıktan sonra sap kısımları için çöp şiş çubuklarını kullanabilirsiniz. Bunun için çöp şiş çubuğu güzelce bir yapıştırıcıya bulayın. Bunun için ağız kısmı şişe gibi gelen yapıştırıcıları kullanabilirsiniz. Çubukları şişe ağzının içinden geçirip elinizi batırmadan kolayca her yerini yapıştırıcı yapabilirsiniz. Yapıştırıcıyı sürdükten sonra çubuğun başından ipi dolamaya başlayın. Tüm çubuk boyunca ipi dolayıp sap kısmını hazır edin. İsterseniz, daha belirgin olması için sap kısmına yapraklar da yapabilirsiniz.

Hazırladığınız çiçek ve sapları sıcak silikon yardımı ile çiçeklerin arka kısmından birleştirin. Hazırladığınız çiçekleri vazo içine koyabilir ya da duvar süsü olarak kullanabilirsiniz.

Pet şişe kapakları ile çiçek yapımı çalışmasının detaylarını resimli olarak aşağıda bulabilir, isterseniz videomuza da göz atabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağı ile Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe Kapağı ile Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir