Pet Şişeden Kalpli Duvar Süsü

Pet Şişeden Kalpli Duvar Süsü Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Pet şişeden kalpli duvar süsü yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması olarak dikkatinizi çekebilir. Evinizin mutfağında atılmayı bekleyen pet şişeler varsa bunları kalpli duvar süsü yaparak değerlendirebilirsiniz. Evinizin salon, oturma odası ya da çocuk odasında kullanabileceğiniz güzel bir dekoratif süs yapmak düşündüğünüz kadar zor olmayabilir. Kendi tasarladığınız bir dekoratif süs kullanmak isterseniz pet şişeden kalpli duvar süsü yapmayı deneyebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve videolu anlatımı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Kalpli Duvar Süsü Yapımı

Evde pet şişeden dekoratif süs yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken pet şişeden parçalar kesmek ve bu parçalara elinizle kalp şekli vermek. Yapacağınız kalpleri desenli bant ile kaplayarak süsleyebilir ya da akrilik boya ile renklendirebilirsiniz. Süsleme konusundaki malzeme seçimini size bırakıyoruz. İsterseniz pet şişeden yaptığınız kalpleri orijinal halleri ile de bırakabilirsiniz. O şekilde de şık görünüyorlar. Pet şişe ile kalpleri yapıp bunları süsledikten sonra ince bir kurdele ya da ip yardımı ile bunları birbirine tutturabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz uzunlukta bir duvar süsü yapmanız mümkün. İsterseniz çocuk odasına sarkaç süs yaparken de pet şişe ile yapacağınız kalpleri kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane pet şişe
 • Falçata
 • Makas
 • Desenli bant
 • Kalpleri birbirine tutturmak için ince kurdele ya da ip

Pet Şişeden Kalpli Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Pet şişe ile güzel bir kalpli duvar süsü yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir. Uygulamayı yapmaya başlamadan önce pet şişenin üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarmayı unutmayın.

 • Pet şişeyi düz bir zemine yerleştirin ve falçata yardımı ile ortasındaki düz parçayı keserek çıkarın. Kalplerin yapımında bu düz parça kullanılacak. Pet şişenin altını ve üstünü de başka kendin yap çalışmalarında kullanmak için bir kenara ayırabilirsiniz.
 • Kesmiş olduğunuz pet şişe parçasını makas yardımı ile 1 parmak genişliğinde halkalar şeklinde kesin. Bunların kenarlarında çıkıntılar varsa bunları da makas ile keserek düzeltin.
 • Sonraki aşamada yuvarlak halkaları ikiye katlayın ve elinizle bastırarak alt ve üst taraflarına iz çıkmasını sağlayın. Bu şekilde elinizde yaprak şeklinde pet şişe parçaları olacak.
 • Yapacağınız duvar süsünde kullanacağınız kadar parça hazırladıktan sonra bunların üzerini desenli bant ile kaplayın.
 • Üzerlerine desenli bant yapıştırdığınız yaprak şeklindeki parçaların üst tarafındaki izlerden içe doğru bastırarak bunlara kalp şekli verin.
 • Yeterli sayıda kalp yaptıktan sonra bunları ince bir kurdele ya da ip ile birbirine tutturarak istediğiniz uzunlukta bir duvar süsü yapabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde kısa sürede çok güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. İsterseniz kalpleri desenli bant yerine düz renkli bantlarla da kaplayabilirsiniz. Daha şık bir tasarım olmasını isterseniz parlak desenli bantlardan da kullanabilirsiniz. İsterseniz kalpleri bant ile kaplamak yerine akrilik boya ile de renklendirebilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak tekli kalpler yaparak bunları yılbaşı ağacı süslemesi yapmak için de kullanmanız mümkün. Evde bu güzel çalışmayı denemek isterseniz işinizi kolaylaştırmak için aşağıda pet şişeden kalpli duvar süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Pet şişe kapakları ile dekoratif süs yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, pet şişe kapağı ile çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir