Genel

Pipet ile Bileklik Yapımı

Pipet ile bileklik yapımı son derecede koşay ve zevkli bir çalışmadır. Bu çalışma ile hem kendiniz, hem sevdikleriniz için harika bileklikler hazırlayabilirsiniz. İlk denemede bile kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu bileklikleri nasıl hazırladığımıza gelin birlikte göz atalım.

Pipet ile Bileklik Yapımı

Pipetten bileklik yapmak için renkli pipetler ve bir adet kalemtraş olması yeterlidir. Bileklik için her kalıklıkta pipetlerden kullanabilirsiniz. Küçük sütler ve meyve suyu ile verilen ince pipetler de milkshake içilen kalın pipetler de bileklik yapmak için kullanılabilir. Seçtiğiniz pipetin kalınlığına göre bir kalemtraş kullanmanız gerekir. Kalın bir pipeti dar ağızlı bir kalemtraş ile hazırlayamazsınız. Pipetinizin kalınlığına uygun keskin bir kalemtraş kullanmanız gerekir.

Pipet ve kalemtraşı hazırladıktan sonra pipeti kalemtraşa yerleştirin. Bu yerleştirme sırasında pipetin ağzını hafif yan şekilde tutun. Yaklaşık 30 cm açı ile pipeti kalemtraşa yerleştirin. Sonrasında kalem açar gibi pipeti açın. Bu açma işlemi sırasında pipeti çok ittirmeden ya da çok fazla serbest bırakmadan açma işlemini gerçekleştirin. Açtığınız pipeti bu şekilde saç ipi olarak kullanabilirsiniz. Saçınızdan bir tutam alıp açtığınız pipeti bu tutamın etrafına dolayın. Renk renk pipetler ile saçlarınızı bu şekilde süsleyebilirsiniz.

Açtığınız pipeti bileklik olarak kullanmak için iki ucunu birleştirmeniz gerekir. Bu işlem için pipeti elinize alın. İki ucun da bir parmak kadar içinden bir yerinden pipetleri çarpraz şekilde yerleştirin. Sonrasında açıkta kalan kısımları dolayarak uç kısımları bilekliğe gizleyin.

Pipet ile bileklik hazırlarken kalemtraş ile açma aşamasında biraz yavaş ve dikkatli olmanız gerekir. Açılan kısımların incelik kalınlığının aynı olması bilekliğin daha düzgün olmasını sağlayacaktır. Eğer kullanacağınız pipetler ayarlanabilen bükülen pipetlerden ise kıvrımlı kısımlarını kesin. Geri kalan kısımları açarak hazırlayın.  İki ucunu birleştirdikten sonra bilekliğinizi hafif açtırarak kolunuza takabilirsiniz. Esnek bir bileklik olduğu için takma ve çıkarma sırasında zorluk yaşanmaz.

Elinizde renksiz şeffaf pipetler var ise renklendirmek için desenli bant ile etrafını sarabilirsiniz. Sonrasında yine kalemtraş ile açarak bilekliği hazırlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir