Plaj Takıları ve Özellikleri

Plaj Takıları ve Özellikleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Plaj takıları, şıklığınızı tamamlayacak olan en önemli aksesuarlardır. Özel bir davette veya günlük yaşantımızda kullandığımız takılarda olduğu gibi, plajda kullanacağımız takılarda da bunların ortama ve diğer giysilerimize uymasına dikkat etmeliyiz. Bu yazımızda plajda ne tür takılar kullanılır, plaj takıları nasıl olmalı gibi soruların cevaplarını sizlerle paylaşıyoruz. Tatil hazırlığı yapıyorsanız plajda kullanacağınız takılar için alışveriş yapmadan önce bu yazımızı mutlaka okuyun.

Plaj Takıları ve Özellikleri

Plajda kullanılacak takılar güneş ışınlarından ve sudan etkilenmeyecek malzemeleren üretilmiş olmalıdır. Bu anlamda en kullanışlı olan takı çeşitleri arasında iplik ve pamuk malzemeden yapılıp, boncuklarla süslenmiş kolye, bilezik ve küpeler bulunur. Metal takılar plajda kullanmak için pek elverişli değillerdir. Çünkü bunlar vücudu tahriş edebileceği gibi, sıcaktan ısınıp rahatsızlık da verebilirler. Ayrıca metalden üretilmiş olan imitasyon takılar sudan aşınıp kararır ve çirkin bir hale gelirler. Metal takı kullandığınızda bunların mayo ve bikininize takılıp zarar verme riski de vardır. Bu nedenle metal malzemelerden üretilmiş takıların yerine iplik ve pamuklu malzemeden yapılmış takıları kullanabilirsiniz. Bu tarz takılar kullanışlı oldukları gibi, mayo ve bikininizin şıklığını da tamamlamaya yardımcı olurlar. Plajda ne tür takılar kullanılır sorusunu bu şekilde cevaplandırdıktan sonra gelelim plajda kullanacağımız takıları seçerken nelere dikkat edeceğimize.

Plaj için Takı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

  • Plajda kullanılacak takılar güneşe ve suya dayanıklı malzemeden imal edilmiş olmalıdır. İmitasyon takılar suya girince kararacakları için bunları kullanmak pek doğru bir tercih olmayacaktır.
  • Kumaş, plastik ve iplik gibi hafif ve dayanıklı malzemelerden yapılmış olan bilezik, kolye ve küpeleri tercih edebilirsiniz.
  • Plajda kullanacağınız takıların mayonuzla ve diğer plaj aksesuarlarınızla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Plajda kullanılacak takıların yüzeyleri düz olmalıdır. Tırtıklı yüzeye sahip olan takılar mayo ve bikininize takılıp, bunların zarar görmesine neden olabilir.
  • Metal bir takı kullanacaksanız bunlar sudan zarar görmeyen altın ve gümüş takılar olabilir. Yine bunların da yüzeylerinin düz olması gerekmektedir.

Plajda kullanılacak takılar nasıl seçilir sorusunun cevaplarını da sizlere maddeler halinde açıklamaya çalıştık. Plajda kullanılacak takılar konusunda çok fazla abartıya kaçılmamalı, mümkün olduğu kadar az ve sade takılar tercih edilmelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir