Plajda Şapka ve Terlik Seçimi

Plajda Şapka ve Terlik Seçimi

Sosyal Medyada Paylaşın

Tatilini deniz kenarında yapmak isteyenler şimdiden gidecekleri yerleri belirlemişlerdir. Mayo ve bikiniler alınmıştır peki ya plajda kullanacağınız diğer eşyalarınız da hazır mı? Henüz plajda kullanacağınız eşyalarınızı almadıysanız bu yazımızı okuduktan sonra daha doğru tercihlerde bulunabilirsiniz. Plajda şapka ve terlik seçimi konusunda gereken özeni göstermeniz daha şık ve rahat olmanıza yardımcı olacaktır. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan konumuza geçiyoruz.

Plajda Şapka ve Terlik Seçimi

Plaj Şapkası Nasıl Seçilir

Plaj şapkası seçerken şık olması kadar kullanışlı da olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Unutmayın ki plaj şapkası sadece bir tarz oluşturmak için değil, koyucucu bir aksesuar olarak da kullanılmaktadır. Bunun için de plaj şapkası yüzünüzü ve saçlarınızı güneş ışınlarından koruyacak şekilde olmalıdır. Bu anlamda en ideali büyük hasır şapkalardır. Yıkanabilir özellikte olan şapkaları seçerseniz bunlar size kullanım kolaylığı da sağlar. Büyük hasır şapkalar tarzınıza çok fazla hitap etmiyorsa daha sportif bir stile sahip olan kasket şapkaları da tercih edebilirsiniz. Plaj şapkası seçerken sizin tarzınıza uyan ve belirttiğimiz özelliklere sahip şapkalardan seçerseniz rahatlığı ve şıklığı bir arada yaşayabilirsiniz.

Plaj Terliği Nasıl Seçilir

Plaj terliği seçimi yaparken gideceğiniz plajın özelliğini göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmalısınız. Gideceğiniz plaj taşlık bir alansa topuklu plaj terlikleri yerine düz ve parmak arası plaj terlikleri daha uygun olacaktır. Plaj alanı düzgün ise o zaman topuklu, hafif ve ayağı terletmeyen plaj terlikleri arasından seçim yapabilirsiniz. Mayonuz ve pareonuz çok şık ise o zaman şık aksesuarlı ve boncuklu plaj terlikleri ile bütünlüğü sağlayabilirsiniz. Deri terlikler plaj için çok kullanışlı olmadıklarından dolayı, ayaklarınızı rahatça suya sokabilmenize olanak tanıyan parmak arası ve plastik malzemeden yapılmış plaj terliklerini kullanmanızı öneriyoruz.

Terlik ve şapka gibi plaj eşyaları seçimi yaparken bunların şıklığı kadar rahat ve işlevine uygun olmalarına da dikkat etmelisiniz. Çok şık ama kullanışsız plaj aksesuarları hem maddi yönden külfet olması hem de sağlıklı olmadıkları için yanlış tercih olabilir. Bunların yerine biraz daha sade ama rahat aksesuarlarla tatilin ve denizin tadını daha iyi çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir