Ponpon Çilek Yapımı

Ponpon Çilek Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Ponpon çilek yapımı eğlenceli kendin yap çalışmalarından birisidir. Son derece kolay bir şekilde hazırlanan bu çilekler, yün giyim ürünleri, yün ev eşyaları üzerine dikilebileceği gibi çocuklar için oyuncak olarak da hazırlanabilir. Ponpon yapmayı bilen herkesin çok rahat bir şekilde hazırlayabileceği ponpon çilek çocukların da el becerisini geliştirmesi için uygulayabileceği çalışmalardan biridir. Hem eğlenceli, hem pratik bu çalışmanın detaylarını resimli anlatım ile sizlerle paylaşacağız…

Ponpon Çilek Nasıl Yapılır

Ponpon çilek yapmak için farklı renklerde iplere ihtiyaç vardır. Bu renkli iplerin sarılış yerleri ve sıralanışları çileğin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Kırmızı bir çilek yapmak için ihtiyaç olan ip renkleri, kırmızı, beyaz ve yeşildir. Bu iplerin birbiri ile uyumlu olması için kalınlıklarına dikkat etmenizi öneririz.

Uygun renklerde ipleri sağladıktan sonra ponponu yapmak için büyük U şeklinde iki adet karton hazırlayın. Bu kartonları hazırlamak istediğiniz çileğin büyüklüğüne göre kalın ya da ince yapabilirsiniz. Hazırladığınız kartonların üzerine ilk olarak kırmızı ipi dolayın. İpin büyük kısmını doladıktan sonra çileğin benekleri olacak olan beyaz ipe geçebilirsiniz. Beyaz ipi doladığınız kırmıza ipe V şeklinde dolayın. Yaklaşık 20 kere doladıktan sonra yeniden kırmızı ipe geçin. Kırmızı ipi beyaz ipin görüntüsü kaybolana kadar dolayın. Çileğin baş kısmını oluşturmak istediğiniz yere yeşil ipi dolayın. Aynı şekilde iki kartonun üzerine de dolama işlemini yapın. Ardından dikkatli bir şekilde kartondan çıkarıp bağlayın. Hazırladığınız iki parçayı birbirine bağlayın. En son ipleri keserken çilek şekli verebilirsiniz. İplerin kesimi sırasında normal ponpon yapar gibi değil üçgen ponpon gibi keserseniz tam olarak çilek şeklini verebilirsiniz.

Ponpondan Çilek Yapımı
Ponpondan Çilek Yapımı

Ponpondan çilek yapımı işte bu kadar basit bir uygulamadır. Siz de yukarıda paylaştığımız ponpondan çilek resimli anlatım karelerini izleyerek istediğiniz büyüklükte çilekler hazırlayabilirsiniz. Normal çilek renginin dışında farklı renklerde çilekler hazırlayıp çok hoş bir dekoratif ürün elde edebilirsiniz. Özellikle çocuk odası süslemesi için duvar süsü, ya da tavan süsü olarak ponpondan çilek yapımı çalışmasını yapabilirsiniz.

Ponpondan Nasıl Civciv Yapılır * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir