Ponza Taşı ile Kıl Dönmesi ve Batıklardan Kurtulma

Ponza Taşı ile Kıl Dönmesi ve Batıklardan Kurtulma

Sosyal Medyada Paylaşın

Ponza taşı ile kıl dönmesi ve batıklardan kurtulma yöntemini evde kendiniz uygulayarak daha pürüzsüz ve güzel bacaklara sahip olabilirsiniz. Bacaklarda meydana gelen batık ve kıl dönmesi pek çok bayanın ortak sorunudur. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için onca çaba harcadıktan sonra bacaklardaki o nokta nokta görünüm çok can sıkıcıdır. Güzelliğine önem veren bayanların bu konuda denediği pek çok yöntem vardır, biz de bugün sizlere bunlardan biri olan ponza taşından bahsedeceğiz. Yazımızda batık ve kıl dönmesini gidermek için ponza taşını nasıl kullanacağınızı ve bu konuda nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatıyoruz.

Ponza Taşı ile Batıkları Yok Etmek

Topuk ve vücudumuzun çeşitli yerlerinde kullandığımız ponza taşı aktarlardan kolaylıkla temin edilebilir. Fiyatı yüksek olmadığı için cilt bakımında kullanacağınız en ideal doğal ürünler arasında bulunur. Genelde topuklarda oluşan sertleşmeyi ya da nasırları yumuşatmak için kullanılan bu taş, topuk taşı olarak da bilinmektedir. Ağda veya epilasyon sonrasında bacaklarınızda batık oluştuysa ilk iş bir ponza taşı edinmenizi tavsiye ediyoruz. Sonrasında bacaklarınız kuru iken bu taşı elinize alın, yukarı aşağı daireler çizerek çok fazla bastırmadan masaj uygulayın. Bu işlemi uygularken ponza taşını çok bastırırsanız hem canınız yanar hem de bacaklarınızda sizi rahatsız eden çizikler meydana gelebilir. Bu nedenle uygulamayı çok sert bir şekilde yapmayın. Uygulama sonrasında masaj yaptığınız bölgedeki ölü deriler temizlenir, batık ve kıl dönmesi de kaybolur. Bu yöntem cilde herhangi bir zarar vermediği için pek çok bayan tarafından denenmekte ve olumlu sonuçlar alınmaktadır. Uygulama sayesinde bacaklara peeling yaıldığı için pürüzsüz ve güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Ponza taşını aynı zamanda vücudunuza peeling uygulamak için de kullanabilirsiniz. Banyo sırasında uygulayacağınız bu peeling sayesinde cildiniz ölü hücrelerden arınarak, daha pürüzsüz ve genç bir görünüme kavuşabilir.

Ponza taşı ile batıkları yok etmek için bu yöntemi haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Yöntemi uygulamak için epilasyon sonrası ya da başka bir günü seçebilirsiniz. Yöntemi uygulamadan önce kullanacağınız ponza taşının temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Cilt sağlığınız açısından ponza taşını 15 günde bir kaynatarak iyice temizlemelisiniz. Ponza taşı ile kıl dönmesi ve batıklardan kurtulma yöntemi ile cildiniz daha sağlıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir