Portakal Dondurucuda Nasıl Saklanır

Portakal Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Sosyal Medyada Paylaşın

Portakal dondurucuda nasıl saklanır? sorusunun cevabını merak ediyorsanız bu konudaki pratik bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Vitamin deposu olan portakal sevilen bir kış meyvesidir. Bu meyve aynı zamanda kek, kurabiye ve pasta yapımının yanı sıra tatlı ve meyve suyu yapımında da kullanılmaktadır. Günümüzde her mevsim portakal bulmak mümkün olsa da mevsiminde daha lezzetli ve ucuz olmaktadır. Sıcak yaz aylarında buz gibi limonata yapmak için portakal muhafaza etmek isterseniz bunu derin dondurucuya koyabilirsiniz. Daha önceden derin dondurucuda portakal saklamadıysanız bu konuda ihtiyacınız olan bilgiler yazımızın devamında.

Portakal Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Derin dondurucuya koyacağınız portakallar çürüksüz ve eziksiz olmalıdır. Eğer portakalların ezik ve çürük yerleri varsa bunları bıçak ile alarak sağlam olan yerlerini kullanın. Aksi halde çürük olan portakallar yüzünden sağlam olanlar da çürüyebilir. Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra asıl konumuza gelelim. Portakalın kendisini dondurucuya koyabileceğiniz gibi isterseniz sadece bunun suyunu da derin dondurucuya kaldırabilirsiniz. Bu yöntemlerden hangisini uygularsanız uygulayın ilk olarak portakalları yıkayarak üzerlerindeki toz ve ilaç artıklarından arındırmalısınız. Sonrasında ise portakalı ya da suyunu dondurucuya koyabilirsiniz.

Derin Dondurucuda Portakal Nasıl Saklanır?

Portakalı bütün olarak ya da bıçak ile dilimleyerek dondurucuda saklamanız mümkün. Bütün olarak muhafaza etmek isterseniz portakalları yıkadıktan sonra bunları bütün olarak buzdolabı poşetine koyun. Sonrasında buzdolabı poşetinin ağzını sıkıca kapatarak derin dondurucuya kaldırabilirsiniz. Portakalı bütün değil de dilimleyerek muhafaza etmek isterseniz yıkadıktan sonra bıçak ile istediğiniz şekilde dilimleyin. Doğradığınız portakalları tek kullanımlık porsiyonlara ayırdıktan sonra bunları buzdolabı poşetine koyun. Poşetin içindeki havayı iyice aldıktan sonra ağzını sıkıca kapatarak dondurucuya kaldırabilirsiniz.

Portakal Suyu Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Yazın buz gibi ev yapımı portakallı limonata içmek isterseniz portakal suyunu derin dondurucuda muhafaza edebilirsiniz. Daha önceden bu yöntemi uygulamayanlar; portakal suyu dondurucuda nasıl saklanır? diye merak edebilirler. Bunun için portakalları yıkadıktan sonra bunları bıçak ile ortadan ikiye kesin. Sonrasında bunların suyunu sıkın ve hazırladığınız portakal suyunu buz torbasına doldurun. Torbanın ağzını sıkıca bağladıktan sonra bunu derin dondurucuya koyabilirsiniz. Bu şekilde yazın canınız portakallı limonata çektiğinde dondurulmuş portakal küplerini kullanarak buz gibi limonata yapıp, sevdiklerinizle birlikte tüketebilirsiniz.

Bu yazımızda derin dondurucuda portakal saklamak için uygulayabileceğiniz yöntemler hakkında bilgiler paylaştık. Evde limonata yapmak için kıştan dondurucuya portakal koymak isterseniz buzdolabı poşetlerine limon ve portakalı birlikte koyarak yazın bunları kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir