Pringles Kutusundan Dekoratif Vazo Yapımı

Pringles Kutusundan Dekoratif Vazo Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Pringles kutusundan dekoratif vazo yapımı evde herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Salon ve oturma odasını daha şık bir hale getirmek için farklı tasarımlara sahip  dekoratif vazolar kullanılmaktadır. Dışarıdan bu tarz bir vazo almak yerine evde çok ucuz malzemeler kullanarak şık bir vazo yapabilirsiniz. Bu yazımızda bahsedeceğimiz kolay çalışmayı uygulayarak hem evdeki boş cips kutusunu değerlendirebilir hem de tasarımı size ait olan şık bir vazoya sahip olabilirsiniz. Eva kağıdı ve pringles kutusu ile şık bir vazo yapmak isterseniz, gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Pringles Kutusundan Dekoratif Vazo Nasıl Yapılır

Pringles Kutusundan Dekoratif Vazo Malzemeleri

  • Boş bir pringles kutusu
  • İstediğiniz iki farklı renkte eva kağıdı
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Vazonun üzerine yapacağınız süslemeler için istediğiniz herhangi bir şablonu ya da küçük kurabiye kalıplarını kullanabilirsiniz. Biz şık bir tasarım olması için simli eva kağıdı kullandık. Siz isterseniz düz bir eva kağıdı da kullanabilirsiniz. İsterseniz kaplama yapmak için düz, süsleme için de simli eva kağıdı kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Eva kağıdını kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz.

Pringles Kutusundan Dekoratif Vazo Yapımı

Pringles kutusu ile vazo yapmak çok kolay bir uygulamadır. Bu cips kutuları malzeme ve tasarım bakımından vazo yapmaya oldukça uygundur. Çalışmayı yapmak için küçük boy cips kutularından kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan dekoratif vazo yapılışını anlatmaya başlayalım.

  • İlk önce pringles kutusunun kaplamasını yapmakla işe başlamanız gerekiyor.
  • A4 boyutunda bir eva kağıdı kullanacaksanız bunu kesmeden olduğu gibi kutuya sarabilirsiniz. Bunun için eva kağıdını masanın üzerine koyun ve cips kutusunu bunun ortasına yatay olarak yerleştirin. Daha sonra iki tarafını birleştirerek bu ek yerini yapışkan ile tutturun. Elinizle hafifçe bastırarak yapışkanın iyice tutmasını sağlayın.
  • Bu şekilde cips kutusunu eva kağıdı ile kapladıktan sonra sıra işin en zevkli kısmına geldi.
  • Kalıplar ya da şablon yardımı ile istediğiniz bir şekli eva kağıdına çıkarın. Bunu makas ile kestikten sonra arkasına yapıştırıcı sürerek vazoya sabitleyin. Eğer küçük şekiller kullanıyorsanız bunlardan birkaç tane yapabilirsiniz. Biz vazonun üzerine balerin fügürü yaptık. Siz isterseniz kalp, çiçek, yıldız, kelebek gibi istediğiniz herhangi bir figürü kullanabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra pringles kutusundan dekoratif vazo yapımı tamamdır. Bu şık vazoyu salon ya da oturma odanızda kullanabilirsiniz.

İsterseniz cips kutusunu biraz kısaltarak daha kısa bir vazo da yapabilirsiniz. Pringles kutusundan vazo yerine kalemlik ya da başka dekoratif ürünler de yapmanız mümkün. Cips kutusunun üzerini eva kağıdı yerine başka malzemelerle kaplayarak farklı tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Elinizdeki malzemeleri hayal gücünüzle birleştirerek ortaya harika bir iş çıkarabilirsiniz.

Pringles Kutusundan Neler Yapılabilir * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir