Püsküllü Şal Nasıl Bağlanır..

Püsküllü Şal Nasıl Bağlanır

Sosyal Medyada Paylaşın

Püsküllü şal nasıl bağlanır sorusunun cevabı tesettürlü bayanlar için oldukça önemlidir. Tesettür giyim sektöründeki gelişmeler kapalı giyinen bayanların da modern ve şık görünmesini kolaylaştırmaktadır. Son dönemlerde özellikle genç bayanlar arasında püsküllü şal sıkça kullanılmaktadır. Eşarp ve türban tesettürlü bayanların saçlarını örtmek için kullandıkları baş örtülerdir. Bunların yanı sıra modern tesettür giyim modasına uyan bayanlar püsküllü şal kullanmayı tercih etmekteler. Bu tarz şallar adından da anlaşılacağı gibi iki uçlarında püskül bulunan tasarımlardır. Kapalı bayanların farklı baş örtüsü ve şal bağlama yöntemleri bulunmaktadır. Püsküllü şalın da kendine has bir bağlama yöntemi bulunmaktadır. Bu yazımızda tarzını yenilemek isteyen ya da yeni tesettüre giren bayanlar için püsküllü şalın nasıl bağlanacağını detaylı olarak anlatıyoruz.

Püsküllü Şal Nasıl Bağlanır

Şal bağlama yöntemleri arasında bu örtülerin boyutuna ve tasarımlarına göre bazı farklılıklar olabilir. Üzerlerinde desen bulunan ya da püskülleri olan şallar normal örtülerden farklı bağlanmalıdır. Aksi halde bu şalların şık tasarımı belli olmadığı gibi ortaya çirkin bir görüntü de çıkabilir. Aynanın karşısına geçerek şimdi sizlere anlatacağımız yöntemi uygulayarak, püsküllü şalı hiç zorlanmadan başınıza takabilirsiniz.

  • Saçlarınızı güzelce toplayın ve boneyi düzgün bir şekilde başınıza geçirin. Bunu yaparken saçlarınızın dışarıda kalmamasına ve bonenin kaymayacak şekilde yerleşmesine dikkat edin.
  • Püsküllü şalı ortalayarak bonenin üzerine getirin. Alttan bonenin çok az görüneceği şekilde yerleştirin.
  • Şalın iki ucunu çenenizin altından iğne ile tutturun.
  • Daha sonra sağdaki ucunu sol tarafa doğru getirerek boynunuza dolayın. Sonradan şalın kaymaması için alttan iğne ile tutturun.
  • Şalın sol tarafta kalan ucunu da boynunuza dolayarak başınızın üzerinden geçirin. Yandan uygun bir yerden iğne ile tutturarak şalın saçağının aşağı doğru sallanmasını sağlayın.
  • Tüm bu aşamaların ardından püsküllü şalın başınızda ne kadar şık durduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Püsküllü şalın başınızda modern ve şık bir şekilde durmasını isterseniz yukarıda değindiğimiz detaylara dikkat etmelisiniz. Tesettürlü bayanların bu konuda işini kolaylaştırmak için aşağıda püsküllü şal bağlama resimli anlatım paylaşıyoruz. Resimdeki adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda ilk denemenizde bile sonuç sizi memnun edecektir.

Püsküllü Şal Nasıl Bağlanır
Püsküllü Şal Nasıl Bağlanır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir