Rihanna Makyajı

Rihanna Makyajı

Sosyal Medyada Paylaşın

Rihanna makyajı da saçları ve giyim tarzı kadar dikkat çekiyor. Birbirinden dikkat çekici saç modellerini harika makyajı ile tamamlayan Rihanna’nn bu konuda da müzikte olduğu kadar başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Ünlü bayanlar moda, makyaj ve saç modelleri konusunda ikon sayıldıkları için her zaman bakımlı ve şık görünmeleri gerekir. Bu anlamda Rihanna her zaman cesur ve yenilikçi tarzı ile dikkat çekmektedir. Günümüzde birçok bayan saçlarını onun gibi kestirmekte ve onun makyaj tüyolarını araştırmaktadır. Biz de bu yazımızda ünlü popçunun makyaj ve güzellik sırlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Rihanna Makyajı

İşe ilk olarak Rihanna makyajının genel özeliklerinden bahsederek başlayalım. Yıldızın pürüzsüz teni, kusursuz görünen dudakları ve etkileyici bakışları ilk göze çarpan detaylar arasındadır. Günlük yaşamında bile özellikle dudaklarına sürdüğü koyu renk rujlarla dikkat çekmektedir. Bazen de çok sade bir makyajla kameraların karşısına geçerek makyaj konusunda da iddialı olduğunu gözler önüne sermektedir. Ünlü popçunun makyaj sırları arasında, saç modelini tamamlayan tekniklerin kullanılması da söz konusudur. Makyajının giydiği kıyafetlere uygun olması da görsel bütünlüğü sağlayan en önemli detaylar arasında bulunmaktadır. Rihanna’nın yüz, göz ve dudak makyajını ayrı ayrı inceleyerek çok işimize yarayacak tüyolar elde edebiliriz.

Rihanna Yüz Makyajı

Rihanna’nın yüz makyajında en çok göze çarpan detay her zaman pürüzsüz görünen teni olmaktadır. Bu pürüzsüz görünüm için yüzüne ince, sıvı bir fondöten uygulanmaktadır. Göz altları, dudak üstü ve T bölgesine uygulanan aydınlatıcı sayesinde daha genç ve canlı bir görünüm oluşturulduğu görüyoruz. Elmacık kemiklerinden yukarı doğru uygulanan allık sayesinde yüzünün pürüzsüz görünümü ön plana çıkarılırken Rihanna’nın çoğunlukla şeftali tonlarında allık tercih ettiğini de belirtmeliyiz. Ünlü yıldız kusursuz yüz makyajı ile esmer tenli bayanlara güzel bir örnektir.

Rihanna Göz Makyajı

Rihanna göz makyajı ile dikkat çeken ünlülerden birisidir. Çoğunlukla buğulu göz makyajını tercih eden yıldızın göz makyajında bronz far sürülerek gölge yapıldığını ve bu sayede gözlerin daha dikkat çekici hale getirildiğini söyleyebiliriz. Bazen ışıltılı bir far bazen de ruju ile benzer tonlarda far sürerek değişik makyaj teknikleri kullanılmaktadır. Alt kirpik diplerine uygulanan siyah göz kalemi, takma kirpikler ve 2 kat rimel uygulaması da Rihanna’nın göz makyajında dikkat çeken detaylar arasındadır. Göz pınarlarının biraz dışında başlayan, dışa doğru hafif bir kavis oluşturarak uygulanan eyeliner ve göz ucundan yukarı doğru uzanan kuyruk Rihanna’nın etkileyici bakışlarının sırrı olarak aklınızda bulunsun.

Rihanna Dudak Makyajı

Dudak makyajında seçtiği rujlar Rihanna’nın farklı tarzını ortaya koyan detaylardan birisidir. Dolgun dudaklarında koyu marsala, siyah ve bordo rujları sıkça görüyoruz. Özel gün ve gecelerde kırmızı, mercan ve şeftali tonlarındaki rujları ile dikkat çeken Rihanna pembe ruju da zaman zaman kullanmaktadır. Çoğu kişinin sürmeye cesaret edemeyeceği mor ve turuncu rujları da başarı ile uygulayan bir isim olarak makyaj konusunda da ikon olmanın hakkını vermektedir.

Bu yazımızda sizlere Rihanna’nın makyaj sırları hakkında bazı tüyolar verdik. Kısaca özetleyecek olursak Rihanna makyajında göz ve dudaklarına aynı anda dikkat çekerek bu konudaki genel kanıyı çürüten bir isimdir. Genelde makyajda gözlere ağırlık verilmişse dudaklara hafif bir ruj uygulanır. Bazen de dudaklara dikkat çekici bir ruj sürülerek gözler biraz daha geri planda bırakılır. Rihanna ise aynı anda hem dudaklarını hem de gözlerini ön plana çıkaracak makyaj tekniklerini bir arada kullanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir