Röfleli Saç Bakımı

Röfleli Saç Bakımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Röfleli saç bakımı hem saç renginin kalıcılığı hem de saçlarda röfle sonucu oluşacak tahribatı önlemek bakımından son derece önemlidir. Bilindiği üzere boyanan saçlar ayrı bir bakım ve özen ister. Röfle de saç aralarına farklı renklerde yapılan bir boyama işlemi olduğundan özel bir bakım gerektirir. Boyama öncesinde renk açma işlemi yapılmışsa saçlar daha fazla yıpranacağı için bu konuya gereken özen gösterilmelidir. Bu yazımızda röfleli saçlara nasıl bir bakım yapılması gerektiği hakkında bazı bilgiler veriyoruz.. Bunun yanı sıra evde uygulayabileceğiniz saç bakım maskelerinin tariflerini ve nasıl yapıldıklarını da sizlerle paylaşıyoruz. Bu basit fakat etkili olan bu püf noktalarına dikkat ederek siz de röfleli saçlarınızı daha uzun süre ilk günkü hali ile kullanabilirsiniz.

Röfleli Saç Bakımı Nasıl Yapılır

  • Röfleli saçların bakımında en önemli nokta kullanılan şampuandır. Saç renginin kalıcılığı ve parlak görünümünü koruması için röfleli saçlar için olan şampuanlardan kullanılmalıdır. Saçın genel yapısına uyan ve boyalı saçlar için olan bir şampuan ile ılık su kullanılarak saçlar yıkanmalıdır.
  • Normalde olduğu gibi röfleli saçları da çok sık yıkamak sağlıklı değildir. Bu nedenle saçları her gün yıkamak yerine iki günde bir yıkamalısınız.
  • Saçları yıkadıktan sonra röfleli saçlara özel saç kremini uygulamalı ve 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızdaki kremi yıkamalısınız.
  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra lavanta yağı uygulayarak hem güzel kokmasını hem de parlaklığını ve ışıltısını korumasını sağlayabilirsiniz.
  • Röfle yapılan saçların parlaklığını koruyabilmesi için sıcaktan korunması gereklidir. Bu nedenle saçlarınızı yıkadıktan sonra saç kurutma makinesi kullanmak yerine, hiç bir ısıya maruz bırakmadan doğal yoldan kurumasını beklemelisiniz. Bunun yanı sıra saçlarınızı güneş ışınlarına karşı da korumalısınız.
  • Düzenli bir şekilde, röfleli saçlar için olan saç bakım ürünlerinden kullanmalısınız. Bu konuda aşağıda tarifini vereceğimiz ev yapımı saç bakım maskeleri işinize yarayabilir. Aşırıya kaçmadan haftada 1 kere evde uygulayacağınız saç bakım maskesi sayesinde röfleli saçlarınızın güzelliğini daha uzun süre koruyabilirsiniz.

Röfleli saçlar için bakım maskeleri uygulanırken aynı anda birden fazla maskeyi saçınıza uygulamamanızı öneririz. Birden fazla maske saça uygulandığında saça yarar yerine zarar verebilir.

Röfleli Saç Bakım Maskeleri * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir