Röfleli Saç Modelleri Kimlere Yakışır

Röfleli Saç Modelleri Kimlere Yakışır

Sosyal Medyada Paylaşın

Röfleli saç modelleri kimlere yakışır sorusunun cevabı saç rengini değiştirmek isteyen bayanların merak ettiği bir konudur. Röfle saç renginin 1 ile 6 ton arası değiştirilmesidir. Saç aralarındaki ince tutamlar halinde renk farklılıkları ile dikkat çeken bir uygulamadır. Her uzunlukta düz, kıvırcık ve dalgalı saça röfle yapılabilmektedir. Çoğunluğun görüşü röflenin beyaz ya da buğday tenlilere yakıştığı yönünde olsa da, doğru renk tercihi yapıldığında esmer tenli bayanlara da röfle yakışabilir. Saçın doğal rengine yakın tonlarda yapılan röfle ten rengi ile de uyumlu olacağı için sonuç sizi memnun edebilir.

Röfleli Saç Modelleri

Röfleli saç modelleri her türlü kaç kesimini içine alan geniş bir yelpazeye sahiptir. Uzun düz kesim saçtan orta boy dalgalı saça, lob kesimden asimetrik kısa saç modellerine kadar birçok farklı seçenek mevcuttur. Bazı saç renkleri her saç kesimi ile uyum sağlarken platin sarısı gibi riskli saç renkleri her saç modeline uygun olmayabilir. Bu yazımızda hangi saç modellerine ne renk röfle yakışacağı hakkında öneriler paylaşıyoruz.

Röfleli Saç Modelleri Kimlere Yakışır

Sarı Röfleli Saç Modelleri

Sarı röfleli saç modelleri uzun, kısa ve orta boy saç modelleri ile bir arada kullanılabilir. Sarı röfle açık kumral saç rengi olan bayanlarda daha güzel ve havalı durmaktadır. Saçlardaki sarı ışıltılar ipeksi bir görünüm sağladığı için sert yüz hatları olan bayanlar için de ideal bir seçim olabilir. Sarı röfle bob ve kahküllü küt saç modellerine çok yakışan bir uygulamadır.

Kumral Röfleli Saç Modelleri

Kumral röfleli saç modelleri düz saçlara çok yakışsa da, dalgalı saçlara farklı bir hava kattığı gözlerden kaçmıyor. Uzun ve dalgalı saçlardaki kumral ışıltılar her sezon saç trendleri arasında kendine yer bulmaktadır. Açık tenli bayanlar kumral saçlarına birkaç ton açık röfle yaptırarak daha genç ve güzel görünebilirler. İri dalgalı ve kumral röfleli saçların bayanları daha doğal gösterdiği de unutulmamalıdır.

Karamel Röfleli Saç Modelleri

Karamel saç rengi son yıllarda çok popüler olduğu için buğday tenli bayanlar saçlarına röfle yaptıracakları zaman karamel rengi tercih edebilirler. Karamel renk buğday tenin tüm cazibesini ortaya çıkaran bir renk olduğundan uzun ve kısa her türlü saç modeline uygulanabilir.

Platin Röfleli Saç Modelleri

Platin rengi normalinde iddialı bir renk olduğu için bu renk röfle yaptırmak isteyen bayanların cilt bakımı ve makyaj konusunda daha özenli davranmaları gerekiyor. Platin rengi röfle düz saç modellerinin tüm güzelliğini ortaya çıkarmakta oldukça etkilidir.

Kızıl Röfleli Saç Modelleri

Kızıl röfleli saç modelleri koyu renk saçları olan bayanlar için en ideal tercihlerden birisidir. Siyah saça yapılan kızıl röfleler genç bayanlar arasında oldukça yaygındır. Düz ya da dalgalı siyah saça bakır kızılı ya da ateş kızılı röfle çok yakışmaktadır. Doğal saç rengi kumral olan bayanlar ise tarçın bakırı röfle yaptırmayı düşünebilirler.

Kırmızı Röfleli Saç Modelleri

Renkli saç modellerinden hoşlanan bayanların en rahat kullanabileceği renkler arasında kırmızı ilk sıralarda yer alır. Siyah saça yapılan kırmızı röfle ile bayanlar kendi tarzını ortaya koyabilirler. Uzun düz saçlara, düz kahküllü küt saç kesimlerine ve iri dalgalı saç modellerine kırmızı röfle çok yakışmaktadır.

Röfle kimlere yakışır sorusunun cevabını görsellerle birlikte bu yazımızda sizlerle paylaştık. Saç renginize ve saç modelinize uygun röfle yaptırarak siz de havalı ve modern bir görünüme kavuşabilirsiniz. Röfle uygulaması kuaförde biraz pahalıya geldiği için isteyenler hazır setlerden alarak evde röfle yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir