Ruh Halini Yansıtan Bardak

Ruh Halini Yansıtan Bardak

Sosyal Medyada Paylaşın

Ruh halini yansıtan bardak yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Sosyal medyada ve mesajlarda ruh halimizi anlatmak için emojiler kullanırız. Bu emojiler sevimli görünümleri nedeni ile birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız uygulamada da emojiler var. Ruh halinizi anlatan bir bardak yapmak isterseniz bu çalışma tam size göre.

Ruh Halini Yansıtan Bardak

Günümüzde karton bardak kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bu bardakları kesmek ve boyamak kolay olduğu için ruh halini anlatan  bardak yapmak için de bu malzeme kullanılmaktadır. 2 tane karton bardak ve keçeli kalemler ile kısa sürede çok güzel bir bardak yapabilirsiniz. İsterseniz bu bardağı odanızda dekoratif süs olarak da kullanmanız mümkün. Sevdiklerinize hediye etmek için de bu bardaklardan yapabilirsiniz. Evde ruh halini yansıtan bardak yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane karton bardak
  • Falçata
  • Keçeli kalemler

Ruh Halini Yansıtan Bardak Yapımı

Listede verilen malzemeleri temin ettiyseniz ruh halini yansıtan bardak yapımına başlayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • Karton bardak düz ise daha güzel görünmesi için bunun alt tarafına keçeli kalemler ile desen yapabilirsiniz. Desenli karton bardak kullanıyorsanız süsleme yapmanıza gerek kalmayacaktır.
  • Karton bardaklardan birisinin üst kısmına kalem ile ” ruh halim ” yazın.
  • Yazılı olan bardağın düz kısmına falçata yardımı ile kare şeklinde bir pencere açın.
  • Diğer bardağın üst tarafına keçeli kalem ile emojiler çizin. Bu emojilerin arasında boşluk bırakmanız gerekiyor. Emojilerin hepsini aynı ya da farklı renklerde yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
  • Emojileri yaptığınız karton bardağın üzerine pencere açtığınız bardağı geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra ruh halini yansıtan bardak yapımı tamamdır. Üstteki bardağı çevirdiğinizde farklı emojiler çıkacaktır. İsterseniz bardağa emoji yerine farklı şekiller ya da kısa sevgi sözleri de yazabilirsiniz. Bardağa rakamlar yazarak bunu çocuğunuza sayıları öğretmek için de kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda, ruh halini yansıtan bardak yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir