Ruj Seçimi ve Kullanımı Hakkında Tüyolar

Ruj Seçimi ve Kullanımı Hakkında Tüyolar

Sosyal Medyada Paylaşın

Ruj, makyajın en önemli parçasıdır. İster gece makyajı gibi koyu, ister günlük makyaj gibi doğal tonlarda olsun her makyaj türünde ruj mutlaka kullanılır. Kusursuz bir dudak makyajı için ruj seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalara dikkat ederek doğru ruju seçtikten sonra kullanımında da önemli püf noktalarına dikkat ederek harika bir dudak makyajı yapabilirsiniz. Göz alıcı dudaklar, kusursuz bir dudak makyajı için ruj seçimi ve kullanımı hakkında tüyolar şu şekildedir…

Doğru Ruj Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Pürüzsüz ve düzgün bir şekilde ruju dudaklara sürmek için hafifçe gülümseyerek dudaklarınızı mümkün olduğunca gerin. Hiç büzmeden ruju tek seferde sürün.
  • Ruj rengi seçiminde cilt rengi önemli bir yer tutar. Solgun bir cilt rengine sahipseniz pembe, şeftali, mat bej rengi rujları tercih edebilirsiniz.
  • Ten renginden sonra saç rengi de ruj seçiminde büyük önem taşır. Ten renginiz ve saç renginiz koyu tonlardaysa ruj rengi olarak altın rengi seçmenizi öneririz. Sarı saçlı ve beyaz tenliyseniz mercan rengi ve pembe tonlarında rujları tercih edebilirsiniz. Saç renginiz kumral ve teniniz buğdaysa kırmızı renk tonunu tercih edebilirsiniz.
  • İnce ve küçük dudaklı iseniz dudaklarınızı daha dolgun göstermek için kırmızı tonlarını kullanabilirsiniz. Parlatıcı ile bu ruj rengini desteklediğinizde dudaklarınız daha dolgun görünecektir.
  • Dudaklarınızı olduğundan daha dolgun göstermek için dudaklarınıza mat renkli bir dudak boyası sürün. Dolgunlaştırmak için üst dudağınızın kavisli kısmına ince bir fırça ile biraz aydınlatıcı sürüp daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.
  • Dudaklarınız kalın ve dolgun, siz de bundan rahatsızsanız, koyu renkli rujlardan yana tercihinizi yapmalısınız. Böylece dudaklarınızın kalınlığı biraz daha az görünecektir.
  • Dudak makyajınızı göz alıcı güzelliğe taşımak için beyaz parlatıcı ruj kullanabilirsiniz. bu ruju tek başına kullanabileceğiniz gibi renkli rujunuzun üzerine de sürebilirsiniz.
  • Hangi renk tonunda olursa olsun ruju tek kat olarak kullanmayın. Mutlaka iki kat hatta daha fazla kat olarak ruju sürüp en güzel rengi bulabilirsiniz.
  • Dudaklarınıza parlaklık vermek için parlatıcı yerine sıvı aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Sade bir dudak nemlendiricisi ile bir miktar sıvı dudak aydınlatıcısını karıştırıp dudaklarınıza sürerek parlamalarını sağlayabilirsiniz.

Doğru ruj seçimi ile siz de harika dudaklara sahip olabilirsiniz. Başka hiç bir makyaj malzemesi kullanmadan, sadece ruj sürerek güzelliğinize güzellik katabilir, görenleri kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir