Sabundan Giysi Dolabı Kokusu Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Sabundan giysi dolabı kokusu yapımı çok pratik bir kendin yap projesi olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Giysi dolaplarını ne kadar havalandırsak da içlerinde oluşan kötü kokuların önüne geçemeyiz. Bunun için özel olarak üretilen kokular var fakat bunlara para harcamak yerine evde kendiniz de giysi dolabı için koku kesesi yapabilirsiniz. Tül ya da çuval bezi gibi delikli kumaşların içine koyulan lavanta ve başka güzel kokulu otlardan çok güzel keseler yapılmaktadır. Bizim bugün size bahsedeceğimiz çalışmada lavanta yerine sabun kullanılıyor. Kokusunu sevdiğiniz bir sabunu kullanarak giysi dolabınızda hep o sevdiğiniz kokuyu hissedebilirsiniz. Uygulamanın en güzel tarafı dikiş dikmeye gerek kalmadan pratik bir şekilde kese yapılıyor olması. Elinizde tül ya da buna benzer kokuyu dışa verecek delikli bir kumaş varsa hiç masrafa girmeden hemen keseyi yapmaya başlayabilirsiniz. Kendi giysi dolabı kokusunu yapmak isteyenler bunun için gerekli malzemeleri ve sabundan giysi dolabı kokusu yapımı resimli anlatımı yazının devamında bulabilirler.

Sabundan Giysi Dolabı Kokusu Nasıl Yapılır

Sabundan Giysi Dolabı Kokusu için Gerekli Malzemeler

  • Kokulu sabun
  • Rende
  • Tül kumaş
  • Makas
  • İnce kurdele

Sabundan Giysi Dolabı Kokusu Yapımı

Yukarıdaki listede yer alan malzemeleri temin ettiyseniz sabundan nasıl giysi dolabı kokusu yapılır sorusunun cevabına geçebiliriz.

  • İlk aşamada dolap kokusunun ana malzemesi olan sabunu hazırlamanız gerekiyor. Bunun için rendenin kalın tarafını kullanarak sabunu rendeleyin.
  • Tül kumaşı makas yardımı ile kare şeklinde kesin.
  • Rendelenmiş sabun parçalarını tülün içine koyun ve kumaşı kenarlarından yukarı doğru kaldırın. Bunu yaptığınızda tül kese şekline gelecektir.
  • İnce süsten bir parça kesin ve tülün açık kalan uçlarını birleştirerek güzelce bağlayın.

Giysi dolabı kokusu hazır hemen dolaba asarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz sayıda dolap kokusu yapıp bunları istediğiniz yerlere asarak evinizin mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

Giysi dolabınız için tasarımı size ait bir kese yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız sabundan giysi dolabı kokusu yapımı resimli anlatım sayesinde projeyi zorlanmadan yapabilirsiniz. Bu güzel kokulu ve şık görünümlü keselerden yaparak bunları dekoratif kaselerin içine koyarak, farklı şekillerde de değerlendirmeniz mümkün.

Sabundan Giysi Dolabı Kokusu Yapımı Resimli Anlatım
Sabundan Giysi Dolabı Kokusu Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir