Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır

Sosyal Medyada Paylaşın

Saç tebeşiri, saçlarda farklı bir stil oluşturmanın en pratik ve hesaplı yoludur. Saçlarında kısa süreli bir değişiklik isteyen bayanların en sık yaptığı uygulamalar arasındadır. Özellikle genç bayanlar arasında son yıllarda saç tebeşiri kullanımı bir hayli arttığı için, biz de bugünkü yazımızda saç tebeşiri nasıl kullanılır sorusunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz. Saçlarınızda farklı bir tarz oluşturarak kendinizde bir yenilik yapmak istiyorsanız yazımızda konuyla ilgili tüm detayları bulabilirsiniz.

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır

Saç Tebeşiri İle Saçlar Nasıl Boyanır

Piyasada her renk saç tebeşiri bulmak mümkündür. İstediğiniz renklerde saç tebeşiri temin ettikten sonra saçlarınıza bunu ne şekilde uygulayacağınıza karar vermeniz gerekmekte. İster sadece saçlarınızın ön tarafına ya da uç kısımlarına, isterseniz tamamına uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı tebeşirle boyamaya başlamadan önce, boyayacağınız saç tutamını ılık su ile ıslatın. Elinize bir eldiven geçirip, giysilerinizi havlu ile koruma altına aldıktan sonra, saç tebeşirini uygulayın. Bu işlemi yaparken saç tebeşirini saçınıza eşit oranda sürmeye dikkat etmelisiniz. Boyadığınız saçın kuruduğundan emin olduktan sonra üzerinden saç düzleştirici ile geçerek şekil verin. Tüm yapmanız gereken bu kadar, sonrasında rengarenk saçlarınızın keyfini çıkarın.

Saç Tebeşiri Saçlardan Nasıl Çıkarılır

Saç tebeşirini uygulamak kadar saçlardan çıkarmak da oldukça kolaydır. İlk önce saçlarınızı ılık su ve her zaman kullandığınız şampuanla yıkayarak saç tebeşirinden arındırın. Sonrasında normal bir şekilde yıkayın ve saçlarınızı kurumaya bırakın. Bu konudaki en önemli nokta, saç tebeşiri kullandıktan sonra, yapılan uygulamanın saçlarda oluşturacağı tahribatı önlemek için saç bakımı uygulamaktır.

Saç Tebeşiri Kullanmak Zararlı Mı

Her şeyde olduğu gibi saç tebeşirinin de fazla kullanımı zararlı olabilir. Boyaların kimyasal içerikli olması ve saçlara tebeşiri sürdükten sonra kullanılan saç düzleştirici saçlara zarar verebilir. Bu nedenle saç tebeşiri kullanımında aşırıya kaçılmaması ve kullanım sonrasında en kısa sürede saçlardan çıkarılması, ayrıca koruyucu saç bakımı yapılması gerekmektedir.

Saç Tebeşiri Saçlara Ne Sıklıkla Uygulanmalı

Yukarıda saydığımız zararlarından dolayı, saç tebeşirinin saçlara her gün uygulanması önerilmez. En fazla haftada 1 gün kullanmanız, saçlarınıza zarar vermeden onlarda renk değişimi yapmanızı sağlayacaktır.

Saç Tebeşiri Saçta Kaç Gün Kalmalı

Saç tebeşiri uygulandıktan sonra en kısa sürede çıkarılması daha uygun olur. Bu konuda bir süre vermek gerekirse, boya saçlarınızda en fazla 2 gün kalmalıdır.

Evde Doğal Saç Tebeşiri Nasıl Yapılır

Dışarıdan saç tebeşiri alma imkanı olmayanlar evde doğal saç tebeşiri yapımı sayesinde pratik bir şekilde bu uygulamayı yapabilirler. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey; renkli tebeşir ya da yağsız pastel boyadır. Bunlardan istediğinizi temin ettikten sonra saçınızdan bir tutam ayırın. Bunu ılık su ile ıslattıktan sonra pastel boya ya da renkli tebeşiri saçınıza uygulayın. Saç tutamının her yerine eşit miktarda boya sürmeye özen gösterirseniz sonuç sizi memnun edecektir. Uygulamanın ardından, saçın kurumasını bekleyin ve son olarak saç düzleştirici ile şekillendirin. Uygulamaya başlamadan önce elinize eldiven giyip, üzerinize havlu ya da bir bez örtmeyi unutmayın.

Saç Tebeşiri Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

  • Saç tebeşiri kullanmadan önce ellerinize boya bulaşmaması için eldiven giyin.
  • Kıyafetlerinizin boyanmaması için de havlu ya da bir bezle üzerinizi örtün.
  • Saç tebeşiri ile boyayacağınız saçlarda sprey veya jöle gibi ürünler bulunmamasına dikkat edin.
  • Saç tebeşiri ile boyadığınız saçları yıkamadan yatmayın. Aksi halde boya yastığınıza ve yatağa bulaşabilir.
  • Yağmurlu havalarda saçlarınıza saç tebeşiri uygulamayın. Bu tebeşirler suya dayanıklı olmadığı için suyla temas etmesi halinde akacaktır. Eğer saç tebeşiri ile saçlarınızı boyadıktan sonra dışarı çıkmanız icap ederse, gerekli önlemleri alıp saçlarınızı yağmur suyundan korumaya çalışın.
  • Denize ya da havuza gireceğiniz zaman da saç tebeşiri kullanmayın.
  • Saç tebeşirini çok sık kullanmak saçlarınıza zarar verebileceği için, aşırıya kaçmadan kullanmaya gayret edin.
  • Saç tebeşiri kullandıktan sonra saçlarınıza şekil vermek için, iyice kurumasını beklemeniz gerektiğini unutmayın.

Aşağıda sizlerle saç tebeşiri uygulayarak yapabileceğiniz saç modellerini paylaşıyoruz. Saçlarınızla tarzınızı ve farkınızı yansıtmak isterseniz, siz de bu resimlerden ilham alarak saçlarınızda harikalar yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir