Saç Uzatan Zencefil Maskesi

Saç Uzatan Zencefil Maskesi

Sosyal Medyada Paylaşın

Bayanların en etkili güzellik silahlarının başında saçları gelir. Uzun, gür ve parlak saçlar kadınların kendine olan güvenini artırır. Bazı kadınların saçları hızlı bir şekilde uzarken, bazı kadınlarınsa kolay kolay uzamamaktadır. Biz de bu yazımızda saçları yavaş uzayan bayanlara yardımcı olmak amacıyla, saçların sağlıkla uzamasını sağlayan bir doğal formülden, saç uzatan zencefil maskesi yapımından bahsedeceğiz.

Zencefil maskesi saç bakımında çok uzun yıllardır kullanılmaktadır. Saçlarını doğal yollarla sağlıklı ve parlak hale getirmek isteyen bayanlar tarafından saçlardaki kepeklenmeyi gidermek için sıklıkla uygulanır. Zencefil maskesi düzenli olarak kullanıldığı zaman saçların daha hızlı uzadığı da söylenmektedir. Saçlarının yavaş uzamasından şikayetçi olan bayanlar 15 günde bir bu maskeyi uyguladıklarında kepeksiz, sağlıklı ve parlak saçlara kavuştukları gibi, saçlarının daha hızlı uzadığını da görebilirler. Denemek isteyenler için saç uzatan zencefil maskesi tarifi…

Saç Uzatan Zencefil Maskesi Nasıl Yapılır

Zencefil Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • Zencefil kökü
  • 1 yemek kaşığı jojoba yağı ya da zeytinyağı

Yapılışı ve Uygulanışı

Taze zencefili rendeleyin veya çok ince olarak doğrayın. Daha sonra cam bir kasenin içerisine alın ve üzerine jojoba yağını da ilave ederek kaşıkla güzelce karıştırın. Sürülebilecek bir kıvama gelen maskeyi, parmak uçlarınızla saç diplerinize masaj yaparak iyice yedirin. Başınıza bir havlu ya da bone geçirerek o şekilde yarım saat kadar bekleyin ve ardından saçlarınızı şampuanla güzelce yıkayarak maskeden arındırın. Saç uzatan zencefil maskesini saçlarınızı yıkadıktan sonra henüz hafif nemliyken uygulamalısınız. Tüm saç maskeleri için bu temiz saça nemliyken uygulama kuralı aynı şekilde geçerlidir. Bu maske aynı zamanda saçların güçlenmesini sağlayarak, koparak dökülmelerin de önüne geçmesi bakımından saçlar için çok faydalıdır.

Saç uzatan zencefil maskesi ile saçlarınızın daha hızla uzamasını sağlarken aynı zamanda kepeklenme sorunu varsa bunu da giderebilir ve yeni kepek oluşumunu da önüne geçebilirsiniz. Zencefil maskesi saçlarınızı matlaştırmaz, tam tersine daha canlı ve parlak olmalarını sağlar. Yalnız saçlarınızın  hemen ilk uygulamada uzamaya başlamasını beklemeyin, düzenli olarak kullanırsanız birkaç kullanımdan sonra maskenin etkisini farketmeye başlayabilirsiniz.

Yazın Uygulanabilecek Saç Bakım Maskeleri * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir