Saçlardaki Kırıklar için Muz Maskesi

Saçlardaki Kırıklar için Muz Maskesi

Sosyal Medyada Paylaşın

Saçlardaki kırıklar için muz maskesi en iyi doğal formüllerden birisidir. Yapısı gereği ya da çeşitli nedenlerden dolayı saçlar doğal nemini kaybeder. Bunun sonucunda da saçlarda kırıklar oluşur. Saç kırıklarına zamanında önlem alınmazsa, meydana gelen çirkin görünümü önlemek için kestirmek gerekebilir. Bu yazımızda sizlere saçlardaki kırıkları onarmaya yardımcı olacak pratik bir ev yapımı saç maskesi tarifi veriyoruz.

Saçlardaki Kırıklar için Muzlu Saç Maskesi Nasıl Yapılır

Muzun içeriğindeki A vitamini saç köklerini güçlendirir ve saçları besler. C vitamini ise saçın nem dengesi sağlaması bakımından son derece faydalıdır. Muz, potasyum içeren bir meyve olduğu için hasarlı ve kuru saçların bakımında kullanılabilir. Muz maskesi güzel kokması bakımından da hoşunuza gidebilir. Bazı ev yapımı maskelerde kullanılan malzemelerin kokusu rahatsızlık verebilir. Bu formülde kötü koku oluşturabilecek bir malzeme bulunmadığı için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Haftada 1 kere düzenli olarak uygulayacağınız bu pratik maske sayesinde saçlarınızı kestirmek zorunda kalmadan, kırıkları onarabilirsiniz. Saçlarınızda kırık olmasa bile tedbir amaçlı, arada bir bu uygulamayı yapmanızda fayda var.

Muzlu Saç Maskesi için Gerekli Malzemeler

  • 1 tane muz
  • Yarım yemek kaşığı organik zeytinyağı
  • Yarım yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
  • Yarım yemek kaşığı organik bal

Not: Saçlarınız çok uzun ya da gür ise malzemeler yeterli gelmeyebilir. Bu durumda listedeki malzemelerin 2 katını kullanarak maskeyi hazırlayabilirsiniz.

Muzlu Saç Maskesi Nasıl Yapılır

Muzun kabuğunu soyduktan sonra bunu cam bir kasenin içine alın. Tahta bir kaşık yardımı ile muzu güzelce ezdikten sonra üzerine belirtilen miktarda hindistan cevizi yağı, bal ve zeytinyağı ilave edin. Tüm malzemeyi güzelce karıştırdıktan sonra saçlarınıza kökten uca doğru uygulayın. Başınıza bir bone geçirerek 15 dakika kadar etki etmesi için bekletin. Sürenin sonunda saçlarınızı ılık suyla yıkayarak durulayabilirsiniz.

Saçlar için muz maskesi yapımı çok kolay olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Bu doğal formülü düzenli olarak uyguladığınızda daha güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Kuru olduğu için mat bir görünüm alan saçlara muz maskesi uygulayarak, tekrar canlı ve parlak görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Muzlu Saç Bakım Maskeleri * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir