Saçları Doğal Yollarla Şekillendirme

Saçları Doğal Yollarla Şekillendirme

Sosyal Medyada Paylaşın

Düz saçlı bayanlar saçlarına dalgalı ya da kıvırcık görünüm verebilmek için saç maşası kullanırlar. Bu alet çok pratiktir fakat yaydığı yüksek ısı nedeniyle saçlara da zarar verir. Bu tür aletlerin uzun süreli kullanımı sonucunda saçlar sağlığını yitirir ve çok çabuk kırılır. Sonuç olarak saçlara şekil vermek isterken onların uzamasına engel olan yanlış bir uygulama yapmış oluruz. Peki düz saçlı bayanlar saçlarını yıpratmadan doğal yollarla onlara nasıl şekil verebilirler? Bu yazımızda sorunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz. Saçları doğal yollarla şekillendirme konusundaki en iyi yöntem, saç maşası kullanmadan onlara şekil vermektir. Bu konuda çok kolay bir yöntemi şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

Saçları Doğal Yollarla Şekillendirme

Maşa kullanmadan saçlarınıza doğal yollarla dalga yapmak için tek ihtiyacınız olan şey, bir saç bandıdır. Evet yanlış okumadınız bir saç bandı düz saçlarınızı en kolay yoldan dalgalı veya kıvırcık yapmanızı sağlayabilir.

Yöntemi nasıl uygulayacağınıza gelecek olursak;

  • Saç bantını başınıza şapka takar gibi geçirin.
  • Daha sonra saçlarınızdan istediğiniz kalınlıkta bir tutam alarak buna saç spreyi sıkın. Saçlarınızda iri su dalgası istiyorsanız alacağınız saç tutamı kalın olmalı. Kıvırcık saç isteyenler de ince saç tutamları alarak bunu yapabilirler.
  • Saç tutamını spreyledikten sonra bunu saç bandına sarın. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; iri su dalgası istiyorsanız saçı gevşek bir şekilde sarmaktır. Kıvırcık saç istiyorsanız o zaman da saçı sıkı bir şekilde sarmanız gerekmekte.
  • Saçlarınızın tamamını bu şekilde sardıktan sonra mümkün olduğunca uzun süre beklemeniz, daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Bu nedenle saçlarınıza yöntemi geceden uygulayıp, o şekilde yatarak sabah saçlarınızı açmanız en doğru tercih olacaktır.
  • Bekleme süresinin sonunda saçlarınızı tek tek açın ve elinizle hafifçe şekil verin. İşte evde saçlara dalga yapımı bu kadar kolaydır. Bu yöntem özellikle saçlarında değişiklik yapmaktan hoşlanan genç kızların çok işine yarayacaktır. Bu sayede saçlarını yıpratmadan ve ekstra harcama yapmadan onlara istenilen şekli vermek mümkündür.

İlk zamanlar bu yöntemi uygulamakta biraz zorlanabilirsiniz fakat uygulamayı tekrarladıkça zamanla bunun için gereken el becerisini kazanabilirsiniz. Saçlarınızı geceden değil de gün içinde yapacaksanız, saçlarınızı saç bantına sardıktan sonra mümkün olduğunca uzun süre bekletirseniz daha güzel şekil alacaklardır.

Saç bandı ile saçlara dalga yapma bu şekilde olmaktadır. Yöntemi ilk uyguladığınızda bu size biraz zor gelebilir. Fakat zamanla yapa yapa eliniz alışacağı için, daha kısa sürede ve zorlanmadan saçlarınızı saç bandına sarabilirsiniz. Bu yöntemi uyguladığınız zaman saçlarınızı su ve rüzgardan koruduğunuz taktirde gün boyu doğal dalgalar kalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir