Saçların Daha Dolgun ve Hacimli Görünmesi

Saçların Daha Dolgun ve Hacimli Görünmesi

Sosyal Medyada Paylaşın

Saçların daha dolgun ve hacimli görünmesi tüm bayanların arzusudur. İster uzun ister kısa saç olsun, gür görünmesi her zaman önemlidir. Bazı bayanların saçları seyrek olduğu için, bazılarının da sağlıksız saçlarından dolayı sönük bir görünüm oluşabilir. Eğer siz de saçlarınızın daha dolgun ve olduklarından daha gür görünmelerini istiyorsanız bu yazımızda vereceğimiz öneriler işinize yarayabilir.

Saçların Daha Dolgun ve Hacimli Görünmesi

Öncelikle saçlarınız için kullanacağınız şampuan ve diğer saç bakım ürünlerinin doğal ve organik olmasına özen gösterin. Saçlara uygulanan kimyasal içerikli ürünler, onların sağlığını yitirip güçsüzleşmesine neden olurlar. Sağlıksız saçlar da mat ve sönük görünür.

Şampuan seçiminde ısırgan otlu şampuanlara öncelik verebilirsiniz. Bu tür şampuanlar kan dolaşımını artırır ve saç köklerini güçlendirmeye yardımcı olurlar. Aynı zamanda saçlarınız daha canlı ve parlak bir görünüm de alır.

Saçlarınızı her gün şampuanla yıkamayın. Çünkü saçı şampuanlamak doğal yağ dengesini bozar ve saçların kurumasına yol açar. Nemini kaybeden saçlar da sönük ve cansız görünürler. Haftada en fazla 2 kere şampuan kullanın, diğer günlerde ise sadece suyla yıkayın.

Papatya, lavanta, biberiye, kekik ve sedir ağacı gibi yağlarla saçlarınıza doğal saç bakımı uygulayın. Bu tür yağlar saçlarınızı besler ve güçlendirir, bu sayede daha dolgun ve hacimli saçlar hayalde kalmaz gerçek olur.

Saçları daha dolgun ve hacimli göstermenin en pratik çözümü, yüzünüze ve tarzınıza uygun bir saç modeli seçerek bunu sağlamaktır. İri dalgalı saçlar uzun veya kısa modellere uygulandığında saçlar olduğundan daha dolgun görünür. Yine ön tarafları uzun katlı küt kesimler de seçebileceğiz saç modelleri arasındadır.

Saçların daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlayan B 12 vitamini, E vitamini ve C vitamini ile demir, çinko ve magnezyum gibi minerallerden yeteri kadar almaya özen gösterin. Bunun yanı sıra günlük 2 litre su içmeyi de unutmayın.

Dolgun, hacimli ve sağlıklı, ışıltısıyla göz kamaştıran saçlara sahip olmak istiyorsanız, yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi de stresi hayatınızdan uzak tutmaktır. Ayrıca çok düşük kalorili şok diyetlerden de kaçının. Bu tarz diyetler de saçları olumsuz etkileyerek güzelliklerini gölgelemektedir.

Saydığımız bu basit fakat etkili kurallara dikkat etmeniz halinde daha dolgun ve hacimli saçlara kavuşmak sizin için bir hayli kolaylaşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir