Saçlardaki Sarımsak Kokusu Nasıl Çıkar

Saçtaki Sarımsak Kokusu Nasıl Çıkar

Sosyal Medyada Paylaşın

Saçtaki sarımsak kokusu nasıl çıkar? sorusunun cevabı saçlarınıza sarımsak ile saç bakımı yaptığınız zaman çok işinize yarayabilir. Sarımsak ve sarımsak yağı saç bakımında sıkça kullanılmaktadır. Saçlara çok faydalı olan sarımsağın o rahatsızlık veren kokusu nedeni ile sarımsak içeren bakım ürünlerinden uzak duran kişi sayısı oldukça fazladır. Siz de saçlarınıza sarımsak ile bakım yapmak istiyorsanız, saçlardaki sarımsak kokusundan kurtulmak için vereceğimiz bilgiler çok işinize yarayacaktır.

Saçtaki Sarımsak Kokusu Nasıl Çıkar

Sarımsak yendiği zaman ağızda günlerce rahatsızlık veren bir koku oluştuğu gibi saçlara sarımsak sürüldüğünde de kötü bir koku meydana gelir. Bu tür durumlarda sarımsak kokusunu bastıracak pratik yöntemler sorunu çözmeye yardımcı olabilir. Bu yöntemlerden en etkili olanlarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Süt

Sarımsak kokusuna karşı en etkili çözümlerden birisi süttür. Bu nedenle saçlara sarımsak ile bakım yapılacağı zamanda kullanılabilir. Bunun için tek yapmanız gereken sarımsaklı saç maskesi yapacağınız zaman sarımsakların kabuklarını soymak ve sonrasında bunları bir kabın içinde süt ile kaynatmaktır. Süt kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın ve süzün. Bunu yaptıktan sonra artık sarımsak kokusu olmadan rahatça saç maskesini yapmanız mümkün.

Bal

Saçlarınıza sarımsağı uyguladıktan sonra yıkamadan önce saç diplerine bal ile masaj yapın. Bal ile yapacağınız masajın ardından saçlarınızı şampuan ile yıkayın ve durulayın. Bu pratik uygulama sayesinde saçlarınıza sarımsak ile bakım yapsanız bile rahatsızlık veren sarımsak kokusu yok olacaktır.

Limon ve Kahve

Limon suyu ve kahve çekirdeği sayesinde saçlarınıza korkmadan sarımsak ya da sarımsak yağı ile bakım uygulayabilirsiniz. Yarım limonun suyu, 1 litre su ve 2 yemek kaşığı kahve çekirdeği ile kür hazırlamanız gerekiyor. Yapmış olduğunuz kürü bir süre bekletin ve sonrasında şampuan kullanmadan saçlarınızı bu su ile güzelce yıkayın.Yıkama sonrasında 5 dakika bekleyin ve ardından saçlarınızı durulayın. Buna rağmen hala saçlarınızda sarımsak kokusu varsa birkaç defa daha aynı uygulamayı yapabilirsiniz.

Lavanta Yağı

Lavanta yağı ya da kokusunu sevdiğiniz başka bir yağ da saçlarınızdaki sarımsak kokusundan kurtulmanızı sağlayabilir. Bunun için uygulayabileceğiniz iki farklı yöntem vardır. Bunlardan ilkinde sarımsağın kabuğunu soyduktan sonra bunu rendelemeniz gerekiyor. Daha sonra rendelenmiş sarımsağı havana alın ve içine biraz bitkisel yağ ilave ederek dövün. Sarımsak bu yağı çektikten sonra tekrar yağ ilave edin. Bu sayede sarımsak kokusu olmadan saçlarınıza istediğiniz şekilde sarımsak ile bakım yapabilirsiniz. Bunun dışında saçlarınıza sarımsak ile bakım yaptıktan sonra da bu yağlardan kullanılabilir. Saçlarınıza sarımsak maskesi uyguladıktan sonra yıkayacağınız şampuanın içine biraz da kokusunu sevdiğiniz bir yağ katın. Saçlarınızı bu şekilde yıkadığınız zaman sarımsağın rahatsızlık veren kokusundan kurtulmanız mümkün.

Bu yazımızda paylaştığımız saçlardaki sarımsak kokusundan kurtulma yöntemleri sayesinde artık siz de saçlarınıza hiç çekinmeden sarımsak ile bakım yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir