Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Yapımı

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Sakız kutusundan kulaklık kabı yapımı yaratıcı geri dönüşüm çalışmalarından birisidir. İçinde sarmal şerit şeklinde sakız bulunan yuvarlak şekilli, renkli kutuları farklı malzemeler ile süsleyerek elde edilen bu kulaklık kaplarını çanta içinde ya da cebinizde çok rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz. Renk renk olan bu kutulardan istediğiniz renklerde hazırlayıp o günkü kıyafetinize uygun olanı kullanarak kombinleme yapabilirsiniz.

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Yapımı

Müzik dinlemek ve rahat konuşmak için sık sık ihtiyaç duyulan telefon kulaklıkları, uzun ve ince kablolara sahiptir. Bu kablolar en ufak bir çekme ya da zorlamada zarar görüp kopabilir ya da işlevini kaybedebilir. Kulaklıkların ömürlerini uzatmak için özel olarak tasarlanmış kulaklık kalıplarında saklanmaları ve bir yere giderken bu kaplar içinde götürülmeleri gerekir. Kulaklık kabı olarak isimlendirilen bu kaplardan evde de çok basit bir şekilde hazırlanıp kullanılabilir. Dışarıda hazır olarak satılan kulaklık kaplarından daha dayanıklı olan bu kapları kendi zevkinize göre tasarlayıp kullanabilirsiniz.

Sakız kutusu kullanarak kulaklık kabı yapmak için ana malzeme olan sakız kutularına ihtiyacınız olacak. Bu sakız kutularının üzerinde bulunan yapışkan kağıdı kutuları sıcak su ile yıkayarak çıkarabilirsiniz. Eğer kap üzerinde baskı şeklinde desenler ya da yazılar var ise onları da asetonlu pamuk ile kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Sakız kutularını temizledikten sonra süsleme yapmak istediğiniz malzemelere karar verip hazırlayın. Bu konuda parlak pullar, küçük eva parçaları, minik yapıştırmalar, renkli kağıtlar, desenli bantlar gibi fazlaca seçeneğiniz bulunuyor. Bu seçeneklerden istediklerinizi kullanabilirsiniz. Yapıştırıcı olarak kullandığınız malzemenin cinsine ve plastiğe yapışma gücüne göre yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Eğer desenli bant ya da kendinden yapışkanlı eva kullanacaksanız ayrıca bir yapıştırıcı kullanmanıza gerek yok. Kağıt ya da karton gibi ince malzemeleri yapıştırmak için her hangi bir yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Pul ya da yarım boncuklar içinse soğuk silikon benzeri güçlü yapıştırıcılar kullanmanız gerekebilir.

Sakız kutusundan kulaklık kabı yapımı resimli anlatımını aşağıdaki şemadan inceleyebilirsiniz. Şemada yer alan aşamaları tek tek uygulayarak siz de harika bir kulaklık kabı hazırlayabilirsiniz.

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Yapımı
Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir